Yağ Yakmanın 5 Altın Kuralı


Başarılı yağ yakma planlarının ortak noktaları vardır. Muhtemelen daha önce bazı yöntemler duymuşsunuzdur, ancak bunları detaylı olarak açıklamak bilgi edinmeniz için yararlı olacaktır. Bu kurallar basit şeyler gibi gözükebilir ancak yağ yakmanın temelinde bu kurallar yatmaktadır ve yağ yakım sürecinin olmazsa olmaz kurallarıdır.

1. Çok fazla yemek yemeyin

Başka bir deyişle ortalama bir şekilde yemek yiyorsanız, muhtemelen yağ kaybetmek için çok fazla yemek yiyorsunuzdur. Doğru, yediğiniz ve vücudunuz tarafından enerji ve yeniden yapılanma için kullanılmayan yiyecekler yağ olarak depo edilir. Basit şeyler, ama genellikle göz ardı edilir. Çünkü çoğumuzun gerçekten ne kadar yemek yediğimiz hakkında hiçbir fikri yok. Küçük görünüyor, ancak büyük bir fark yaratıyor.

Bunu yapmak için bir not defteri alın ve üç gün boyunca yediğiniz her şeyi yazın. Bu üç günden sonra normalde ne kadar yiyecek yediğiniz konusunda kabataslak bir fikriniz olacak. Sonra yapmanız gereken tek şey, birkaç yüksek kalorili yiyecekleri düşük kalorili yiyeceklerle değiştirmek. Ya da sadece yemek porsiyonlarınızı azaltın.

2. Sağlıklı beslenin

Sağlıklı beslenmek birçok anlama gelebilir ve herkes sağlıklı beslenmekten farklı bir anlam çıkarabilir. Daha az kalorili daha fazla besin, başarı için bir reçetedir. Genel olarak, en iyi gıdalar, karbonhidrat toleransınıza bağlı olarak yağsız etler, sebzeler, yüksek kaliteli yağlar ve belki de az miktarda nişastadır. Ayrıca işlenmiş gıdalara kıyasla kalorileri oldukça düşüktür.

Yag yakmak icin spor programi

3. Daha Fazla Hareket Edin

Çoğu insan kilo vermenin tek yolunun haftada 5 saat egzersiz yapmak ya da sabah koşuya çıkmak olduğunu düşünüyor. Neyse ki, bu doğru değil. Daha sık hareket eden kişilerde kayda değer bir yağ kaybı süreci görülür. Araç kullanmak yerine yürümek, asansör yerine merdivenleri kullanmak, sabah bisikletine binmek küçük adımlar gibi görünebilir ancak vücudunuzun nasıl hissettiği ve kaç kalori yaktığınız üzerinde büyük bir etki meydana getirir. Elbette ki istediğimiz yağları yakmak için ihtiyacınız olan tek şey bu değil, ancak bu küçük uygulamalar yağ kaybı sürecini başlatıyor. Aynı zamanda dört ve beş numaralı kuralları da destekliyor.

4. Haftada birkaç kez kuvvet antrenmanı yapın

Daha iyi görünmek ve daha iyi hissetmek ve yağ kaybını hızlandırmak için, ağırlık egzersizi veya vücut ağırlığı egzersizi gibi kas koruyucu egzersizler yapmanız gerekir. Çok yoğun olmaları gerekmez ve uzun sürmeleri şart değildir. Yapabileceğiniz en iyi şey yavaşça başlamak ve spor salonuna haftada iki veya üç kez gitmek. Spor salonunda çalışmak çoğu insanın fazla düşünmesi gereken bir şeydir. Gerçek şu ki, süreci başlatmak için mükemmel bir programa ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey, sizi haftada birkaç kez spor salonuna götürecek bir motivasyondur. Karmaşık egzersizler eklemek daha sonra yapılması daha uygundur.

Yag Yakmanin 5 Altin Kurali

5. Kardiyo Egzersizleri Yapın

Kuvvet antrenmanı kasları korumak için bir egzersizdir ve kardiyo egzersizleri kalori yakma aktivitesidir. Kısa süreli çalışmaların ardından uzun süreli iyileşme süreleri yapmak, vücudunuzun muazzam miktarda kalori yakmasına yardımcı olur. Başlamak için yapmanız gereken tek şey bir egzersiz bisikleti, koşu bandı veya diğer kardiyo ekipmanları kullanmak.

Örnek bir kardyo programı

  • 30 saniye hızlı pedal çevirme veya koşma
  • 60 saniye yavaş pedal çevirme veya koşu

Bu iki egzersiz bir turdur. Bu yoğun patlama ve dinlenme egzersizini 6 tur şeklinde her gün uygulayın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir