Vücut Geliştirme için Bowflex Nasıl Kullanılır?


Bowflex, tüketicilerin kas kütlesi oluşturmasına yardımcı olmak için direnç çubukları kullanan bir dizi ev jimnastiği makinesidir. Aktif bir yaşam tarzı ve sağlıklı beslenme ile birlikte kullanıldığında Bowflex makineleri, 90 veya daha fazla çeşit egzersiz kullanarak vücudunuzu güçlendirmenize yardımcı olur. Bowflex etkili bir ev ekipmanı olabilirken, deneyimli vücut geliştiriciler büyük ve küçük kas gruplarını çalışmak için 90’dan fazla egzersizden yararlanır. Bowflex’in vücut geliştirme için kullanılması genellikle profesyonel bir egzersiz isteyenler tarafından önerilmez. Bir kuvvet antrenmanı programına başlamadan önce doktorunuzla konuşun.

Aşama 1

Bowflex’te haftada en az iki ila üç kez egzersiz yapmanızı sağlayan bir egzersiz programı ayarlayın. Farklı kas gruplarını ayrı günlerde çalışmanız gerekmektedir, her bir egzersiz arasında en az bir gün dinlenin. Örneğin, göğüs ve sırt kaslarını 1.Gün, bacakları 2.Gün ve kolları 3.Gün çalıştırın. Bacak egzersizleri için makine ile hamstring bukleleri yapın.

Aşama 2

Uzmanlara göre, kasınızı bir set içinde en fazla zorlayan direnç seviyelerini bulun. Bu seviyenin bulunması son tekrarlamayı zar zor tamamlayabileceğiniz anlamına gelir. Amaç, büyük kas gruplarınızın her biri için direnç seviyesini bulmaktır, böylece sette 12 ila 15 tekrar gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, direnç çubuklarına bakan oturmuş bir pazı kıvrımı gerçekleştirilir. Bowflex kıvrıldığında direnç sağlar ve gerginliği korur. 12 tekrar yapamıyorsanız, daha hafif bir direnç çubuğuna gidin.

Aşama 3

Hafif ağırlıklarla başlayın ve daha ağır direnç seviyelerine kadar çalışmak için kendinize zaman tanıyın. Seti kolayca bitirebildiğinizde direnci artırın.

Ayrıca Buna Bakın  Soğuk Hava Kalp Ritmini Nasıl Etkiler?

Aşama 4

Bowflex kullanırken formunuza odaklanın. Bir makine olsa da diğer birçok ev jimnastik makinesinden daha fazla hareket özgürlüğü ve hareket aralığı sağlar. Doğru kasları inşa etmek uygun form gerektirir. Lat-down-down, Bowflex’te lat-pull makinesiyle olduğundan farklı görünür. Direnç bandı direğinin yakınında sırtüstü yatın. Saplar direnç çubuklarının uçlarına tutturulmuş haldeyken, sapları başınızın üstünden vücudunuza doğru çekin. Başınızın üstünden kalçalarınıza doğru çekerek egzersizi değiştirin.

Adım 5

Günde bir kilogram vücut ağırlığı başına 1 ila 1.5 g protein içeren sağlıklı bir diyet yiyin. Protein, egzersiz yaptıktan sonra kasların kendilerini yeniden inşa etmelerine yardımcı olur. Yağ alımını azaltın, bu vücudunuzun daha ince bir görünüm geliştirmesine yardımcı olur.

Aşama 6

Koşu, kickboks veya yüzme gibi kalorileri yakmanıza yardımcı olacak kardiyovasküler aktiviteler gerçekleştirin.

Aşama 7

Antrenmanlarınız boyunca su için ve her öğünde iki bardak su ekleyin.

İpucu

Vücut geliştirme uzmanları, sonuncusu artan ağırlıkta üç tekrarlama önermektedir. İlk iki sette sekiz ila 12 tekrar yapabilmenize rağmen, son set sadece dört ila sekiz tekrarlamaya izin verecek kadar ağır olmalıdır.

Makinenizle birlikte gelen videoyu inceleyerek Bowflex egzersizleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Uyarı

Büyük kas gruplarının çoğunu geliştirdikten sonra, belirli kasları çalışmak ve Bowflex’le yeteneklerinin ötesinde egzersizler yapmak için serbest ağırlıkları dahil etmeniz gerekebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.