True-Mass’in Sağlık Üzerine Etkileri Nelerdir?


Asuman.net olarak sizlere çok özel bir makale kaleme aldık. BSN True-Mass sporcuların kilo almasına yardımcı olmak amacıyla üretilmiş yüksek kalori ve yüksek protein miktarı ihtiva eden besin takviyesidir. Sporcular yoğun egzersizler ile yüksek kalori harcadığından dolayı ideal vücut ağırlıklarının altına düşebilirler. Vücut geliştiriciler ve futbolcular için yağsız kas kütlesine sahip olmak son derece önemlidir. Bu açıdan yüksek protein içerikli beslenme sarttır. BSN True-Mass etkili bir egzersiz ve diyet programıyla birlikte kullanıldığında vücut kompozisyonunu iyileştirmede standart protein tozlarından daha etkilidir. Fakat BSN True-Mass veya herhangi bir besin takviyesini kullanmadan önce bir hekime danışılması gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır.

bsn
True-Mass’in Sağlık Üzerine Etkileri Nelerdir? 36

Kilo Artışını Sağlamak

BSN True-Mass’in temel hedefi kilo alımının sağlanmasıdır. Ürünün sitesinde de belirtildiği üzere bir porsiyonunda 630 kalori bulunduğundan BSN kullanarak rahatlıkla kilo alımı gerçekleştirilebilir. Ayrıca karışımı su yerine süt veya meyve suyu ile hazırlayarak içeriğindeki kalori miktarını yükseltebilirsiniz. Kilo almak için temel prensip harcadığından fazla kalori almaktır.Ortalama günlük kalori hedefinin 2000 kalori olduğu düşünülürse 1 porsiyon BSN True-Mass ihtiyacınızın %30 dan fazlasını karşılar. Ayrıca katı besinlerden daha fazla sıvı besin tüketilebildiği, bu nedenle sıvı beslenme tarzı ile daha fazla kalori alınabileceği unutulmamalıdır.

true mass 1
True-Mass’in Sağlık Üzerine Etkileri Nelerdir? 37

Geliştirilmiş Enerji Seviyeleri

BSN True-Mass bir enerji içeceği değildir. İçerisinde kafein gibi uyarıcılar içermese de enerji seviyesini yükseltir. Vücudun enerji kaynağı karbonhidratlardır ve BSN True-Mass bir porsiyonda günlük karbonhidrat ihtiyacın yaklaşık dörtte birini (76g) karşılar. Ayrıca günlük B6, B12 vitamini ihtiyacının tamamını karşılar. B grubu vitaminler besinlerin enerji metabolizmasına katılması açısından öneme sahiptir. BSN True-Mass bu içeriği ile enerji seviyesinin yükselmesine katkı sağlar.

Saf Kas Kütlesine Sahip Olun

Yağsız kas kütlesine sahip olmak sıkı ve dirençli bir çalışma programı gerektirse de düzgün bir egzersiz programıyla tüketilen BSN True-Mass bu konuda yardımcı olabilir.  BSN günlük protein ihtiyacının %90’dan fazlasını karşılar. İçerisindeki proteinin büyük oranda kaynağı peynir altı suyudur ve peynir altı suyu kas oluşumunu teşvik edici özelliğe sahiptir. Uluslararası Spor Egzersiz ve Enerji Metabolizması Dergisi’nde yayınlanan Ekim 2006 altı tarihli bir çalışmaya göre peyniraltı suyu proteini egzersizle birlikte alındığında saf kas kütlesi oluşumunda diğer protein kaynaklarından daha etkilidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir