Test Yapmadan Hamile Olup Olmadığınızı Nasıl Anlarsınız?


Kadınların hamile kalmak istemeleri durumunda da bu konuda olumlu ya da olumsuz sonuç almak istemeleri de gayet normal olarak algılanmaktadır. Hamilelik testleri en sağlıklı sonuçları verme konusunda en iyi çalışmalardan bir tanesidir. Ancak bu testlerden faydalanmadan da birtakım belirtilerle hamile olunup olunmadığı da rahatlıkla anlaşılabilecektir. Bu aşamada kadınların hamile olduklarına dair belirtileri kontrol ederek, vücutlarında herhangi bir değişiklik olup olmadığını ifade etmeleri gerekmektedir. Başlangıçta göğüslerinde olan değişikliklere odaklanmaları gerekmektedir. Göğüs bölgesi normalden daha hassas ve ağrılı bir konumda olabilecektir.

Hamilelik belirtileri aşamasında belirtiler doğrultusunda kişilerin göğüs boyutlarına bakmaları önemli bir etmendir. Bu süreç içerisinde göğüslerin daha büyük ve daha dolgun bir hal alması da görülebilmektedir. Aynı zamanda da göğüs uçları normalden daha koyu ve daha şiş olduğu da fark edilebilecektir.

Adet dönemlerinde çok az bir kan olabileceğinden ötürü bu konuda da dikkatli olmak gerekmektedir. Öte yandan banyo sıklığı da bu konuda belirleyici bir konumda olacaktır. Tuvalete gidiş sıklığı hamilelik sonrasında birkaç günden itibaren artmaya başlayacak ve test yaptırmadan da hamile kalındığının göstergesi olabilecektir.

Hamile kalan kadınların koku duyguları da normalden daha gelişmiş olacaktır. Hamilelik testi doğrulaması öncesinde de ipucu verebilecek olan bir belirti olarak ifade edilebilecektir. Daha önceden fark edilmeyen kokuları algılayabilmenin yanı sıra hamilelik döneminde sevilen kokulardan haz alınılmadığı da görülen bir durum olarak kalabilecektir.

Ayrıca Buna Bakın  Bebekler de Ek Gıdaya Ne Zaman Başlanmalı

Midenin durumu da hamileliğin belirleyici unsurlarından bir tanesidir. Mide bulantısı ya da uykudan kalktıktan sonra oluşan kusma hissi de hamile olunduğunu gösterebilmektedir. Karın bölgesinde yaşanan sıkıntılardan ötürü sık tuvalete çıkmak da bebekten ötürü hormon seviyelerinin artmasından kaynaklı olarak ifade edilmektedir.

Uyku için harcanan zaman da hamilelik göstergesi olabilmektedir. Yorgunluk da hamileliğin erken test edilebilmesi konusunda bir işaret olarak sayılabilmektedir. Hormonsal tepkimelere vücut tepki vereceğinden ve enerji harcayacağından ötürü daha fazla uyuma durumu da söz konusu olabilecektir.

Regl döngüleri de hamilelik göstergeleri arasında sayılabilir. Beklenen dönemlerde adet görememek de hamilelik testi kullanmadan bunu anlamanın yollarından bir tanesi olarak sayılabilir.

Uyarılar

Kadınların hamile olduklarından şüphe duymaları durumunda kadın doğum uzmanlarına yönelmeleri gerekmektedir. Kendi ve bebek sağlığını korumak adına doğum öncesinde düzenli olarak doktor kontrolüne girmek gerekmektedir. Aynı zamanda da söz konusu belirtilerin tam anlamıyla hamilelik göstergesi olmayacağından dolayı test yapmakta her zaman fayda vardır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.