Tarihi Geçmiş Diş Macunu Kullanılabilir mi?


Diş macununun son kullanma tarihi sona erebilir ancak son kullanma tarihinden sonra diş macunu kullanılması zararlı değildir. Sadece bu durum yararlı değildir. Bunun nedeni, aktif bileşenlerin zaman içinde daha az etkili hale gelmesidir.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı dis-macunu.jpg

Florür, çürüklerle savaşmaya ve dişleri sağlıklı tutmaya yardımcı olan ana bileşendir. Çocuklara yönelik diş macunu florür içermeyebilir ve bu nedenle tüpün üzerinde basılı bir son kullanma tarihi olması gerekmeyebilir. Ancak, markalar en yüksek kalite ve etkinliği sağlamak için birkaç ay sonra eski bir tüpün atılmasını önerebilir.

Neden Diş Macunu Kullanmalısınız?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı dis-fircalama.jpg

Diş macunu ağız sağlığı uygulamalarının büyük bir bölümünü oluşturuyor ancak dişlerinizi fırçalamak kadar önemli değildir. Diş fırçalamanın sürtünmesi ve hareketi, dişleri temizlemenin yanı sıra boşlukları ve çürümeyi önlemenin en önemli yoludur. Bununla birlikte, diş hekimleri her zaman diş macunu önermektedir, çünkü ağız sağlığına faydalı maddeler içermektedir.

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Diş Macunu Kullanılabilir mi?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı tarihi-gecmis-dis-macunu.jpg

Diş macunları, dişlerinizi etkili bir şekilde temizleyen ve boşlukları önleyen kaliteli bir ürün olmalıdır. Son kullanma tarihinden sonra diş macunu kullanılması zararlı değildir. Sadece bu durum yararlı değildir.Eğer tarihi geçmiş bir diş macunu kullanıyorsanız bunların hiçbiri için garanti edilmez.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
2
hate
confused confused
4
confused
fail fail
10
fail
fun fun
5
fun
geeky geeky
3
geeky
love love
3
love
lol lol
6
lol
omg omg
6
omg
win win
2
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir