Süt İçermeyen Dondurma Tarifi


Yaz aylarının vazgeçilmez yiyeceği olan dondurma kişilere keyif veren bir lezzettir. Günümüzde mağazalarda satışa sunulan ve süt içermeyen en lezzetli dondurmalar ile unutulmaz damak tadı yaşanır. Farmer’s Almanac’anın verilerine göre, Gıda ve İl Dairesi tarafından en az yüzde 10 süt yağı içeren bir dondurma, yaklaşık olarak iki bin yıldır piyasalarda yer alıyor. Ancak süt ürünü olmayan dondurma seçenekleri yeni ortaya çıkan bir fenomen olarak biliniyor.

Aromsa - Yaratıcı Lezzet Ortağınız

Tarihçede Dondurmanın Yeri

Tarihçesi Soya Dondurması ve Süt Dışı Diğer Tatlılar kitabına göre ise insanlar minumum 1889 yılından bugüne dondurma seçenekleri üretiyor. Ve bu konu yalnızca artış gösteriyor. Global News Wire’a araştırmalarına göre, süt içermeyen dondurma endüstrisinin 2024 yılına kadar 1 milyar doları aşması öngörülüyor. Piyasalarda yerini alan muazzam miktardaki süt ürünü olmayan dondurulmuş tatlı çeşitlerinde gezinmeye yardımcı olmak amacıyla bir kaç analiz ve keşif yaptık. Bu araştırmaların sonucunda ise kişilere keyif veren ve en lezzetli sekiz çeşit hindistancevizi, badem, fındık, yulaf ve soya sütlü dondurmayı tasarladık.

Double Rainbow Keyfi

Double Rainbow soya kreması içeren nane cipsine bayılacaksınız. Süt ürünü içermeyen dondurmanın lezzetini yaşamak için kremalı dondurma almak her zaman bir numaralı seçenek olmuştur. Fakat double rainbow’un soya kremalı nane cipsi ile asla değil. Tabanı, hayvan sütü bazında olmadığı için muhteşem derecede pürüzsüz bir kıvamdadır. Kişileri tatmin edici bir dokuya sahiptir ve her zamanki kumlu ağızda kalan tatlardan kesinlikle olmaksızın hoş bir ağız tadı bırakır.

Taze ve Doğal Dondurmanın Adresi Serez Dondurmacısı - Favori Lezzetler

Bununla birlikte nane, polarize edici bir lezzet bırakırken,  Double Rainbow onu adeta çiviler. Hoş kokuya ve aromaya sahip olan nane, soya kremasını tamamlar ve soya aromasının tadı bastırmasını engeller. Naneyi yumuşatmak için vegan çikolata parçalarını ilave ederek sıcak yaz günlerinde istediğiniz her an ferahlatıcı ve serinletici bir ikrama sahip olabilirsiniz.

Tarçınlı Dondurma Keyfi

Dondurma seven tüm kişiler farklı tatlarda olan dondurma çeşitlerinden tüketmek isterler. Kar maymunu tarçınlı superfood ıce treat tarifi keyif içerisinde tüketilir. Snow Monkey tarafından yapılan bu baharatlı ve aynı zamanda tarçınlı vegan dondurma, temel de muz püresi kullanılarak hazırlanır. Aynı zamanda akçaağaç şerbeti ve elma püresi gibi doğal şekerlerle tat verilir. Bu detay konu ise çökmekte olan tedavinin sizi sadece 130 kalori geri getireceği anlamını ifade eder.

Son olarak içerisine ilave edilen kenevir tohumu ve protein tozu sayesinde, bir porsiyon ayrıca artı yedi gram protein elde eder. Tarçın’ın tıbbi alandaki etkileri, eski Mısır’da ilk kullanımından bu yana geniş çapta lanse edilmiş  bir gerçektir. Kan şekeri seviyesi, kolesterol ve trigliserit düzeylerini önemli ölçüde düşürebilir, aynı zamanda sindirim sistemi bozukluklarını tedavi edebilecek faydası vardır. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir