Sürekli Açlık Hissi Neden Olur?


0

Çocuğunuz sürekli olarak aç kalmaktan şikayet ediyorsa, bunun nedeninin ne olduğunu ve normal olup olmadığını merak edebilirsiniz. Şüphe duyduğunuzda, sürekli bir açlığın nedeni olarak bir sağlık sorununun tedavisi için çocuğunuzun doktoruna danışmalısınız.

Öğün Atlamak

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı ogun-Atlamak.jpg

Gençler yemek yemeyi de içeren kötü beslenme alışkanlıkları nedeniyle sürekli aç olabilirler. Sabahları kahvaltı yapmadan evden çıkmak, gençlerin sabahları aç kalmasına neden olabilir. Muhtemelen daha sonra aşırı yemeye veya gün boyu atıştırmanıza neden olabilir. Bu alışkanlıklar çocuğunuzun kronik olarak acıkmasına neden olabilir.

Yapay tatlandırıcılar

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Yapay-tatlandiricilar.jpg

Yapay tatlandırıcı kullanan gençler genel olarak daha aç hissedebilir. Çocuğunuz sürekli yapay bir tatlandırıcı kullanıyorsa bu durum beyinde vücuduna, şekerin sisteme girmekte olduğunu söyler. Daha sonra insülin vücuda salınır ve vücutta şeker kullanılmasına izin verilir. Ancak yapay tatlandırıcılar şeker olmadığından beklenen şeker asla gelmez ve bu kan şekeri seviyesinin düşmesine neden olur. Bu bir sonraki öğünde fazla yemek yemeyi teşvik edebilir.

Gençler Ne Kadar Yemeli?

Gençler, her gün üç öğün yemek ve iki ara öğün yapmalıdır. Çocuğunuz hala yemek yediği halde aç görünüyorsa, sağlıklı yiyecekler bulundurduğunuzdan ve çok yönlü yemekler sunduğunuzdan emin olun. Çocuğunuz açsa, bir yoğurt veya bir avuç badem iyi gelecektir.

Mide Sarkması

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Mide-Sarkmasi.jpg

Sürekli olarak büyük miktarlarda yemek yiyorlarsa, gençler de her zaman aç hissediyor olabilir. Uzun bir süre boyunca çok fazla yemek yemek mideyi büyütür ve daha fazla yiyecek doldurup daha fazla aç kalmamasını sağlar. Bu, yemeklerden önce büyük bir bardak su içmek ya da yemeğe bir salata ile başlamak suretiyle önlenebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz