Sucupira Tohum Nedir Nasıl Kullanılır


Sucupira analjezik ve anti-inflamatuar gibi tıbbi özelliklere sahip büyük bir ağaçtır, vücutta ağrı ve iltihabı rahatlatmada yardımcı, esas olarak romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılır. Bu ağaç Fabaceae ailesine ait ve agırlıklı olarak Güney Amerika’da bulunur.

100 7572 e1508176540344
Sucupira Tohum Nedir Nasıl Kullanılır 35

Beyaz sucupira bilimsel adı Pterodon pubescens ve siyah sucupira Bowdichia büyük Martadıdır. Sucupira bitkisinden parçalarından çaylar, yağlar, tentürler, özler hazırlanan tohumları vardır. Buna ek olarak sucupira doğal ürünler satan mağazalarda kapsül şeklinde bulunabilir, eczanelerde veya internet alışverişlerinde bu ürüne ulaşabilirsiniz.

Ne için kullanılır faydaları nelerdir

Sucupira analjezik vardır, anti-inflamatuar, antirheumatic, şifa, antimikrobiyal, antioksidan ve antitümör eylem ve, bu nedenle, tohumları çeşitli durumlarda kullanılabilir ve çeşitli sağlık sağlık alanlarında yararları vardır.

 • Eklemlerde inflamasyonu azaltır ve bu nedenle artrit tedavisinde kullanılabilir, artroz, romatizma ve romatoid artrit,
 • Aşırı ürik asit ve iltihapları gibi sorunların neden olduğu ağrı rahatlatmada,
 • Bademcik iltihabı ile mücadele eder, ağrıyı rahatlatır,
 • Cilt, egzama, ayak yaralarının iyileşmesine yardımcı ve siyah noktalarda etkilidir,
 • Kan şekeri düzeylerini düzenlemeye yardımcı olur,
 • Özellikle prostat ve karaciğer kanseri durumunda, tohumları antitümör ve antioksidan aktivite eder. Anti kanser eylem olarak uygulayabilirsiniz,

Bazı durumlarda, sucupira çayı ağrı ve kemoterapi nin neden olduğu rahatsızlıkları hafifletmeye yardımcı olabilir, kanser tedavisinde kullanılır.

Sucupira nasıl kullanılır

Sucupira çay, kapsül, ekstresi ve yağ şeklinde bulunabilir ve aşağıdaki gibi kullanılabilir;

 • Çay sucupira tohumu: Sucupira tohumlarını yıkadıktan sonra çekiç yardımı ile kırılır, daha sonra 1litre su ile birlikte kırılan tohumları 10 dakika kaynatın ve gün boyunca süzüp içebilirsiniz.
 • Kapsül sucupira: daha iyi bir etki için günde 2 kapsül alınabilir. 
 • Sucupira yağı: Yemekle beraber yemek için günde 3-5 damla, doğrudan ağızda 1 damla, günde 5 kez alınabilir.
 • Sucupira tohumu ekstresi: günde 0,5 ila 2 ml almak
 • Sucupira tentürü: günde 3 kez 20 damla alınabilir.

Eğer çay yapmayı seçerseniz, bitkinin tohumları tarafından yayılan yağ tamamen ortadan kaldırmak zordur, çay olarak içilecekse sadece sucupir çayı için ayrı bir demlik kullanılmalıdır.

Olası yan etkiler

Genel olarak, sucupira iyi tolere edilir ve tüketimi ile ilgili hiçbir yan etkisi belirtilmemiştir. Ancak, dikkatli ve tıbbi rehberlik altında bilirkişi önerisinde tüketilmesi önemlidir.

Kontrendikasyon

Sucupira hamile, emziren kadınlar ve 12 yaşın altındaki çocuklar için kontrendikedir. Buna ek olarak, böbrek veya karaciğer sorunları olan kişiler tarafından tutumlu kullanılmalıdır, tüm bunların yanı sıra kanserli kişilerde tüketimden önce doktora danışmak önemlidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir