Su Terapisi Diyetinin Faydalarına Şaşıracaksınız


İçme suyu sağlık için çok faydalıdır. Bunun yanında su terapisi diyeti de detoks olarak önerilen bir diyettir. Bu diyet ile yedikleriniz kısıtlanmaz ve birçok diyetten daha sağlıklıdır. Aynı zamanda günlük su ihtiyacının da karşılanmasını sağlar.

Su Terapisi Diyeti
Su Terapisi Diyetinin Faydalarına Şaşıracaksınız 36

Su terapisi diyeti son derece kolay uygulanır. Sabah uyanınca dişlerinizi bile fırçalamadan önce 6 bardak su içmelisiniz. Daha sonra kahvaltı yapmak için bir saat beklemelisiniz. Yaygın görüşe göre, sabah uyanır uyanmaz aç karnına su içmek, vücudun toksik maddelerden temizlenmesini sağlar.

Günlük Su İhtiyacını Karşılayın

Sadece su diyeti
Su Terapisi Diyetinin Faydalarına Şaşıracaksınız 37

Uzmanlara göre yetişkin bir kişinin bir günde 8 ile 12 bardak suya ihtiyacı vardır. Su terapisi diyeti ile bu ihtiyaç kolaylıkla karşılanır. Yeterli miktarda su içmek, yemiş olduğunuz besinlerin hücrelerin içerisine taşınmasını ve besin artıklarının hücrelerden atılmasını sağlar. Bunun yanında böbrek ve karaciğerdeki toksik maddeleri de arındırır. Bu yüzden yeterli miktarda su içmek, böbreklerin ve karaciğerin iyi bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilir.

Dişlerinizi fırçalamadan önce bir bardak su içmeyi alışkanlık haline getirin. Ara öğünlerde de su tüketin. Kahve molası yerine su molası verin ve diğer içecek alışkanlıklarınızı su ile değiştirin. Su içmek için susamayı beklemeyin. Gün boyunca yanınızda bir şişe su bulundurun ve arada şişeden yudumlar alın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir