Spor Sütyeni Önerileri, Egzersiz ve Spor Yaparken Spor Sütyeni Tavsiyeleri


Kadınlar için egzersiz ekipmanlarının en başında spor sütyenleri gelir. Çünkü spor yaparken göğüslerin sarkmaması, korunması ve de rahatlığı için en önemli şeylerden birisi de spor sutyenleridir. Farklı spor türleri ve dansçılar için farklı südyenler önerilir. Bu yazıda bu önerilerden bazılarını bulabilirsiniz.

Koşucular İçin Spor Sütyeni

Koşmak vücudun zindeliği ve formda kalması için yapılabilecek en iyi egzersizlerden birisidir. Yüksek kalori harcanan bu egzersizde kullanılması gereken sütyen de büyük bir önem taşır. Salomon Kadın Orta Yüksek Etkili spor sütyenleri en az şekilde zıplamaya neden olabilecek ve rahat sütyenlerdir. Özellikle küçük göğüslü kadınlar için idealdir. Shefit Ultimate Flex Spor Sütyeni ise hem göğüsleri kontrol etmekte çok başarılı hem de geniş bantları ve dikişsiz kapları ile çok rahat südyenler arasındadır.

HIIT İçin Önerilen Spor Sütyenleri

Çok kalori harcanan ve atlama ve zıplama gibi egzersizlerini içeren HIIT egzersizleri için ilk olarak kadın yüksek etkili spor sütyenleri önerilir. Geniş bantlı ve çapraz askılı Enell sutyenler özellikle büyük göğüslü kadınlar için önerilir. Şampiyon gösterişli sutyenler ise hem pürüzsüz yapısı hem de kusursuz biçimleri ile rahatlık sağlar. Enell ve Şampiyon modelleri nemi emme özelliği de taşır.

Spor Sütyeni Nasıl Seçilir? - Moda & Güzellik Blogu

Dansçılar İçin Sutyenler

Brooks Çapraz Ayarlanabilir Askılı spor sütyenleri dans etmeyi seven kadınlar için ilk sırada öneriliyor. Destekleme ve rahatlık açısından bu sutyenler dans sırasında en iyisidir. Bereli Women’s spor sütyenleri ise hem desteleme kapasiteleri hem de nemi emme özellikleri ile dansçılara öneriliyor.

Boks Antrenmanları İçin Spor Sütyenleri

Zensah dikişsiz sutyenler daha çok koşuculara önerilir. Ama kaymama, pürüzsüz yapısı ile sürtünmeyi önleme, nem tutma ve koku yapmama gibi özellikleri bu Sütyeni yüksek yoğunluklu boks egzersizleri için de mükemmel yapıyor. Amor Elipse spor sütyenleri ise tam vücuda oturması, yumuşak ve rahat olması nedeniyle tercih ediliyor.

Kuvvet Antrenmanları İçin Spor Sütyenleri

Champion’s Women’s kadın sütyenleri rahatlığı ve bütçe dostu özelliği olması nedeniyle kuvvet egzersizleri için de öneriliyor. Under Armour ise o kadar rahat bir sütyen olarak tarif ediliyor ki taktıktan sonra unutulduğu söyleniyor.

SPORCU SÜTYENİ,TERLETMEYEN,DİKİŞSİZ,DESTEKLİ BÜSTİYER SPOR SÜTYEN Fiyatları  ve Özellikleri

Bisikletçi Sütyenleri

Bisiklet sürmeyi seven kadınlar için öncelikle çapraz ve sırt üstü modeller öneriliyor. Castelli Rosso spor Sütyeni hem nemi tutması hem de çapraz kayışları ile bisikletçilere en önerilen modeller arasındadır. CW-X Kadın yüksek etkili spor sütyenleri sıkıştırma özelliği ve çok çabuk kuruması ile bisikletçiler için en ideal sutyenler arasındadır.

Pilatesçiler İçin Spor Sütyenleri

Athleta yenileme Sütyeni, düşük bir boyun çizgisine ve kablosuz destekleme özelliğine sahiptir. Özellikle küçük göğsü olan pilatesçiler için en iyisidir.  CRZ çapraz sırtlı spor sütyenleri hem yoga hem de pilates için önerilen sütyenlerin başında geliyor. Çok şık kayışları, istenildiğinde çıkarılan kapları ve hafif bir şekilde destekleme özellikleri ile CRZ sutyenler çok kullanışlı ve rahat modeller arasında yer alıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir