Spor Salonuna Gitmeden Nasıl Six-pack Yapılır?


Spor salonunda gereken özeni göstererek six-pack geliştirebileceğinizi biliyorsunuz. Bununla birlikte, çalışmak için zaman harcamak istemiyorsanız ya da daha da kötüsü, hastalık, rahatsızlık veya yaralanma nedeniyle egzersiz yapamayacak durumdasınız.

indir 4 5
Spor Salonuna Gitmeden Nasıl Six-pack Yapılır? 35

Six-pack abs düşündüğünüz kadar zor değil.

Hala six-pack yapma şansınız olabilir. Ancak resmi antrenmanlardan kaçınmak, bütün gün oturabileceğiniz veya istediğiniz kadar yiyebileceğiniz anlamına gelmez. Egzersiz yapmadan six-pack abs yapmak daha fazla diyet odaklı ve fiziksel olarak daha aktif bir yaşam tarzı gerektirir. Bir gıda günlüğü tutmak bunun için mükemmel bir yöntemdir.

Six Pack İpucu

Spor salonuna gitmede six-pack yapmak zor bir iş aslında. Ancak, makrolarınızı – özellikle de karbonhidratları – sayarak, merdiven tırmanarak, dans ederek ve yürüyüş yaparak mümkün olduğunca hareket etme ile imkansız değil.

Karbonhidrat alımınızı azaltın

Karbonhidratlar doğal olarak kötü değildir, ancak özellikle egzersizle yakmıyorsanız, six-pack’in önünde durabilirler. Bu yüzden bu makrobesinin alımını azaltmalısınız. Yapılan bir araştırmada, karbonhidratlardan alınan kalorilerin yüzde 41 ila 43’ünü içeren bir diyetin, karbonhidratlardan gelen kalorilerin yüzde 55’inin bulunduğu düşük yağlı bir diyetten daha fazla yağ kaybına yol açtığı gösterilmiştir.

Günlük tükettiğiniz karbonhidrat miktarını takip edin. Genel olarak, yemekleriniz sulu, lifli sebzeler ve tavuk, balık ve yan biftek gibi sağlıklı proteinlerden oluşmalıdır. Tahıl, ekmek, makarna, nişastalı sebzeler, meyveler, şekerli ikramlar, soda ve pişmiş ürünler alımınızı en aza indirin. Simit, cips ve tahıl barları gibi işlenmiş atıştırmalıklardan da uzak durun.

Tek başına düşük karbonhidratlı bir diyet ile six-pack yapmak garanti değildir, bu sadece ekstra yağ almanı engellemeye yardımcı olacaktır.

Susuzluğunuzu Azaltın

Su sizi tok tutar, böylece aç hissetmez ve aşırı yemek yemek istemezsiniz. Ayrıca, six-packin görülmesini zorlaştırabilen şişkinlikle savaşır. Susuzluğunuzu gidermek için bol bol su için. Ayrıca sulu sebzeler ve bitki çayları da hidrasyona katkıda bulunur. Gazlı içecek veya alkol tüketiminizi en aza indirin; her ikisi de şişkinliğe neden olabilir ve alkol six-pack abs’i engelleyen ekstra kalori içerir.

Her sabah güne bir bardak su ile başlayın ve her öğününüze sulu sebzeler ekleyin. Örneğin brokoli, marul, mantar, kereviz ve salatalık gibi.

Egzersiz Yapmadan Six-pack Yapın

Spor salonuna gitmemek tüm gün oturarak six-pack yapmak anlamına gelmez. Six-pack yapmak için her fırsattan yararlanın. Merdivenlere tırmanın, aracınızı otopark yerine uzaklara park edin, gün boyunca köpeğinizi fazladan yürütün ve yürüyüş ya da dans gibi aktif bir hobi edin. Ne kadar çok hareket ederseniz, o kadar çok kalori yakarsınız. Kalorileri yaktığınızda, yağ kaybetme ve six-pack yapma olasılığınız daha yüksektir.

Resmi olarak kuvvet antrenmanı sizin işiniz değil ancak yine de çok çalışabilir ve ağır şeyleri kaldırabilirsiniz. Arabanızı yıkamak, bir el biçme makinesini itmek veya vakumlamak gibi ev işleri, six-packinizi geliştirmeye yardımcı olan abs’inizden aktivasyon gerektirir.

Tüm Gün Abs’inizi Sıkın

Duruşunuz da six-pack görünümünde rol oynamaktadır. Duruşunuzu veya abdominalinizi düşünmeden tüm gün dolaşırsanız, kaslarınız göbeğe dönüşür böylece six-pack sahibi olmaktan ziyade göbekli görünürsünüz.

Bunun yerine, dik bir duruşla ayakta durun veya oturun ve bir yumruk için sıktığınız gibi abs’inizi kasıtlı olarak sıkın. Bu kasılmayı her düşündüğünüzde abs’inizi sıkın bu gevşek, bir pozisyondan ziyade güçlü, sıkı bir pozisyonda kalmak için abs’nizi eğitir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir