Soğuk Su İçmek Sağlıklı Mıdır? Soğuk Su İçmenin Yararları


0

Soğuk su sağlıklı bir içecektir. İnsan vücudunun yaklaşık yüzde 60’ı su olduğundan, vücudunuzu nemli tutmak için su gereklidir. Mideniz soğuk suyu ılık sudan daha hızlı emdiği için, egzersiz yaptıktan sonra vücudunuzu hızlı bir şekilde normal sıcaklığı ulaşmasını sağlar. Gün boyunca bol miktarda ılık veya soğuk su için.

Mide

Vücut ısınızı düzenlemek ve vücudunuzu nemli tutmak için sıcak günlerde, egzersiz öncesi, sırasında ve sonrasında soğuk su için. Soğuk su, mideden sonra ve hızlı bir şekilde kana karışır.

Soğuk Suyun Önemi

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Soguk-Suyun-onemi.jpg

Su vücudunuz için o kadar önemlidir ki, yeterince su içtiğiniz sürece su sıcaklığının ne olduğu önemli değildir. Su, yiyecekleri sindirmenize yardımcı olur. Hormonlar, antikorlar ve vücudunuzdaki hastalıklarla mücadele hücreleri de dahil olmak üzere besinleri taşır ve eklemlerinizi yağlar. Su toksinleri ve atık ürünleri vücudunuzdan uzaklaştırır. İçtiğiniz suyun miktarı sağlığı korumak için önemlidir.

Miktar

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı su-icmek.jpg

İhtiyacınız olan su miktarı yaşam tarzınıza, bedeninize ve bireysel vücut kimyanıza bağlıdır. Sağlığınızı korumak için Tıp Enstitüsü, kadınlar için her gün 2,7 litre su önermektedir. Erkekler için ise günde 3,7 litre su içmeyi tavsiye eder. Bu tavsiyeler içeceklerden ve yiyeceklerden elde edilen toplam suyu içerir. IOM’ye göre, günlük su alımınızın yüzde 80’i içeceklerden ve yüzde 20’si yiyeceklerden geliyor.

Suyun Yararları

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Suyun-Yararlari.jpg

Su vücudunuza sağlıklı, parlak bir cilde katkıda bulunmak gibi birçok yarar sağlar. Su kabızlığı önlemeye yardımcı olmak için lif içeren gıdalarla çalışır. Hastalanmadan önce veya yemeklerle su içmek, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre diyetisyenlere göre kilo vermenize yardımcı olur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz