Sivilce İzlerinden Kurtulmanın Yolları


0

Yaralarınızın ne kadar derin olduğuna bağlı olarak, doğal ilaçlarla onları yumuşatabilirsiniz. Topikal çözümlerin nüfuz edemeyecek kadar derinleri varsa, daha yoğun prosedürler için bir dermatologu ziyaret etmek en iyi yoldur.

Sivilce İzlerinden Nasıl Kurtulurum?

1. Sığ izlere ev yapımı papaya maskesi uygulayın. Yarım fincan papaya püresi ve 2 yemek kaşığı küçük bir kaseye bal ekleyin. Maskenin cilt üzerinde yaklaşık 20 dakika kalmasına izin verin, ardından ılık suyla durulayın.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı papaya-maskesi.png

2. Yaralarınıza kollajen artırıcı krem ​​uygulayın. Krem kaybolana kadar cildinize sürün.

3. Lazer tedavisiyle de bu izlerden kurtulabilirsiniz. Dermatolojik bir ameliyat şekli olan lazerli yüzey yenileme, cildin zarar görmüş üst katmanlarını buharlaştırır, sağlıklı ve yeni bir cilt oluşmasını sağlar. İlk iyileşme süresi birkaç gün sürer ve bir veya iki hafta sonra makyaj yapabilirsiniz.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı lazer-tedavisi.png

4. Derin izler için mikrodermabrazyondan çok daha etkili olabilecek profesyonel dermabrazyona göz atın. Amerikan Dermatolojik Cerrahi Derneği, süreci cildin önce temizlendiği ve ardından dokuyu pürüzsüzleştirmek ve iyileştirmek için döner bir aletle “zımparalandığı” iki aşamalı bir prosedür olarak tanımlamaktadır. Cildiniz yaklaşık bir hafta içinde iyileşir ve kızarıklık üç ay sonunda kaybolur.

5. Dermatoloğunuza deri grefti tedavisi olasılığını sorun. Amerikan Dermatologlar Akademisi’ne göre lekesiz cilt parçalarını alıyor ve yaralı cilt parçalarını değiştirmek için kullanıyor, “küçük dairesel çerez kesici” olarak tanımladıkları bir cihazla kaldırılıyor. Cilt yaklaşık beş ile yedi gün içinde iyileşir. Çoğu zaman deri grefti tedavisi, derin çukurlu izleri tedavi etmenin tek yoludur.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı deri-grefti-tedavisi.png

6. Deri alma operasyonlarına bakın. Yeni ciltte aşılama yerine, eski cilt geçici dikişlerle birlikte geri dikilir. Her ne kadar prosedür iz bıraksa da, Amerikan Dermatoloji Akademisi izlerin asıllardan daha az göründüğünü yazıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz