Sığır Kaburga Ribeye Steak Broil Nasıl Yapılır?


png transparent ham capocollo primal cut sirloin steak meat chop ham food beef steak
Sığır Kaburga Ribeye Steak Broil Nasıl Yapılır? 36

Bir ısırık aldıktan sonra düzgün bir şekilde kavrulmuş bir ribeye ağzınızda erimelidir. Bu sığır etinin en lezzetli kısımlardan biri olabilir ve fırında kızartmak şaşırtıcı derecede basittir.

İpucu

Bir antrikot bifteğini düzgün bir şekilde kızartmak için 2.5 cm kalınlığında bir et kullanın. Ribeye steak broili fırının üst rafına 10 ila 12 dakika bekletin.

Premium Grade Ribeye Satın Alın

Ribeye steak, sığır etinin belirli bir kesimini ifade eder. İneğin kaburga bölgesinden alınır ve genellikle lezzetli ve iyi ettir. Sığır eti bifteklerindeki yağ, ebru olarak adlandırılır, bu yağ pişirme sırasında ete lezzet ve hassasiyet katar.

Ebru, sığır eti kalitesi için de önemlidir. Biftek içindeki yağ miktarına göre sığır eti için derecelendirme sistemine sahiptir. Premium, bir bifteğin alabileceği en yüksek derecedir ve genellikle iyi beslenen genç sığırlara verilir.

Kemikli bir ribeye olan en kaliteli broiled kovboy bifteğini istiyorsanız, onaylı bir premium kesim satın almalısınız. Etteki ekstra yağ, eti hassas ve lezzetli hale getirecektir. Bir sonraki alımınızda sığır eti seçerken bunu seçin.

Fırında kızartılmış sığır eti yapmak zor olabilir. Ribeye steak broil işirmek için fırın sıcaklığı 260 derece veya üzeri olmalıdır. Fırınınız kızartma için sıcaklığı ayarlamanıza izin verebilir veya düşük, orta veya yüksek ayarlar gibi birden fazla seçenek sunabilir.

Ribeye steak broil pişirirken gelen ısı kaynağı çoğunlukla fırının üst kısmındandır. Bu, ısının fırının üstünden yemeğinize doğru aktığı anlamına gelir. Ribeye steak broil eti pişirmek için, fırın rafını fırının üst kısmından 10 ila 15 cm aşağı yerleştirin. Fırında kaburga etini yavaşça pişirmek istiyorsanız, sıcaklığı 160 dereceye düşürmeniz gerekir.

Kızarmış Ribeye Yapımı

Düzensiz pişirmeyi önlemek için, ince bir ribeye kesimi satın alın. Biftekleriniz 2.5 cm’den daha kalın olmamalıdır. Eşit şekilde pişirmenin bir başka hilesi, fırın rafını broylerden sıcaklığın 7 veya 10 cm altına koymaktır. Daha yakına koyarsanız muhtemelen bifteğin bir tarafı pişerken diğer tarafı neredeyse pişmemiş kalacak.

Fırın rafını ayarlayıp ideal bir ribeye kesimi aldıktan sonra, kızartmaya başlayabilirsiniz. Önce bifteğinizi oda sıcaklığına gelene kadar buzdolabından çıkarın. Fırınınızı ısıtmak için kızartma ayarına getirin.

Fırın ısınıp ve biftek oda sıcaklığına gelir gelmez, etin her iki tarafını da baharatlayın ve bir broil tavasına yerleştirin. Tavayı, broyler ateşinden 7 ila 10 cm aşağıdaki fırın rafına koyun.

Dört ila beş dakika pişirdikten sonra ters çevirin ve diğer tarat için de tekrarlayın. Bir et termometreniz varsa, bifteğin merkezini 55 derece okumalıdır. Ribeye’yı çıkardıktan sonra soğuması için tezgah üzerinde birkaç dakika bekletin. Sonra dilimleyebilir ve bu lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz.

Kırmızı Etle İlgili Sorunlar

Bir et yiyen için ızgara pirzola biftek bir zevktir. Ancak, kırmızı et konusunda tartışmalar vardır. Bazı sağlık uzmanları, çok fazla sığır eti tüketmenin, yüksek miktarda yağ ve kolesterol nedeniyle kalp sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olabileceğini söylemektedir.

Üstün bir ribeye’yı çok lezzetli yapan mermerize, kas içi yağ da onu biraz sağlıksız hale getirir. 7 cm broiled ribeye steak yaklaşık 14 gram yağ, bir buçuk gram doymuş yağ ve bir buçuk gram tekli doymamış yağdan elde edilir.

Yüksek yağ ve kolesterol, kırmızı et yemenin tek sorunu değildir. Bağırsak bakterileri, kırmızı eti sindirirken TMAO adı verilen bir kimyasal üretir. Bu bileşik kalp hastalığına sebep olmaktadır. Uzmanlara göre, günlük kırmızı et tüketimi vücudunuzdaki bu kimyasalın seviyesini üç katına çıkarabilir ve sizi kardiyak rahatsızlıklar için daha büyük bir risk altına sokabilir.

Yapılan bir çalışma kırmızı etten soya gibi bitki proteinlerine geçişin kardiyovasküler problem riskini azaltabileceğini belirtmektedir. Bununla birlikte, arada bir güzel bir ribeye’nin tadını çıkarmanızda bir sakınca yoktur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir