Sarkık Kollar Nasıl Sıkılaştırılır? Kollar Neden Sarkar?


Büyük kilo kayıpları hayatınızı kurtarabilir: Vücut yağınızı sağlıklı bir seviyeye düşürerek, sadece eklemlerinizdeki fazla yükü hafifletmekle kalmaz, aynı zamanda kalp hastalığından belirli kanser türlerine kadar çeşitli kronik hastalık riskini de azaltırsınız.

Kilo kaybından sonra sarkık kolları sıkılaştırmak için ağırlıklar ve kendi vücut ağırlığınızla egzersizler yapmalısınız.

Bununla birlikte, büyük miktarda kilo verip hedef kilonuza geldiğinizde kollarınız da dahil olmak üzere derinizde sarkıklıklar olabilir. Birkaç ince yaşam tarzı ayarı, kilo kaybından sonra kollarınızdaki sarkık görünümünü en aza indirmeye yardımcı olabilir. Ancak daha büyük sarkıklıklardan tamamen kurtulmak için ameliyat gerektirebilir.

Kilo Vermeye Yavaşça Devam Edin

Kilo verme oranı, hedef kilonuza ulaştığınızda cildinizin nasıl görüneceğini etkileyebilir. Genel olarak, daha yavaş kilo verirseniz, cildinize yeni vücut boyutunuza uyum sağlaması için daha fazla zaman verirsiniz. Bu da sarkma miktarını en aza indirir.

Zaten önemli miktarda kilo vermiş olsanız bile, kilo verme yolculuğunuzun geri kalanı için kilo kaybınızı yavaşlatmak cildinizi mümkün olduğunca sıkı tutmaya yardımcı olabilir. Hızla kilo veriyorsanız, kilo kaybınızı her hafta 1 ila 2 kilo arasında tutmaya çalışın. Haftada 1 kg düzenli olarak kaybediyorsanız, haftada 0.5 kg sınırında tutmayı deneyin.

Egzersiz Yapmayı Deneyin

Kuvvet antrenmanı yapmak önemli kilo kayıplarından sonra daha sıkı bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Kas, derinin altında yer kaplar, bu da sarkık deriyi azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca kollarınızın daha sıkı görünmesini sağlar.

Kilo kaybından sonra sarkık kolları sıkılaştırmak bileşik egzersizlerle başlar: Pushuplar triseps, göğüs ve omuzlarınızın önünü çalıştırırken, ters sıralar pazılarınızın, omuzlarınızın arkasının ve sırtınızın güçlenmesini sağlar.

Belirli kaslar oluşturmak için izolasyon egzersizleri yapın; pazı bukleleri, baş üstü tricep uzantıları ve yan omuz yükseltilerini ağırlık antrenman programınıza ekleyin. Sağlıklı kas yapmak için kollarınızı vücudunuzun geri kalanı ile birlikte güçlendirin.

Gerçekçi Beklentiler Belirleyin

Kilo kaybını yavaşlatmak ve kas yapmak derinizi sıkılaştırmaya yardımcı olabilirken, özellikle kilo kaybınız 50 kilodan fazla ise veya kilo vermeden önce uzun süre aşırı kilolu idiyseniz, derinizin sarkmasını tam olarak önlemez. Bu noktada, cildiniz elastikiyetini kaybettiği noktaya kadar gerilmiş olabilir, bu nedenle geri çekilemez ve yeni küçük bedeninize uyum sağlayamaz.

Aslında sağlığınızı geliştirmek için attığınız muazzam adımın bir işareti olduğunu hatırlamak ve mutlu, sağlıklı bir yaşam yaşamak şansı elinize geçmişken sarkık deri veya yağ özgüveninizi etkileyebilir. Herkesin vücut güvensizlikleri olduğunu unutmayın ve vücudunuzun sizin için yaptığı her şeyi kabul etmeye ve sevmeye çalışın. Fazla stres yapmayın.

Cerrahi Çözümleri Düşünün

Kollarınızdaki gevşek cilt, cildinizi temiz ve kuru tutma zorluğunuz nedeniyle sürtünmeden rahatsız veya enfekte olabilir. Bu olursa veya yaşam tarzı değişiklikleri bir işe yaramıyorsa ve ondan kurtulmak konusunda kararlıysanız, doktorunuzla ameliyatın yararları hakkında konuşun.

Kol derisini azaltmak için tıbbi prosedüre brakiyoplasti veya kaldırma denir. İşlem sırasında bir cerrah kolunuzda veya koltuk altınızda bir kesi yapar, cildi sıkı görünecek şekilde uzatır, fazla cildi çıkarır ve kalan cildi tekrar birleştirir. Bununla birlikte, cerrahi oldukça pahalıya mal olabilir ve tıbbi olarak gerekli görülüp görülmediğine bağlı olarak sigorta kapsamında olmayabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir