Şarkı Söyleyenler Bu Yiyeceklerden Uzak Dursun


Şarkı söyleyen kişiler, başarılı ve uzun bir kariyer için seslerine dikkat etmelidir. Bazı ses eğitmenleri nemli bir havada nefes almayı ve yeteri kadar uyumayı önerirken, sigara içmeyi ve klimalı ortamdan uzak kalmayı önerir. Bazı yiyecekler de bir şarkıcı için kötü olabilir. Bu sebepten yakın zamanda şarkı söyleyecek olan birisinin yemek planını değiştirmesi gerekebilir.

Ses tellerine zarar veren seyler
Şarkı Söyleyenler Bu Yiyeceklerden Uzak Dursun 36

Tuzlu Gıdalar

Şarkı söylemeden önce iyi yağlanmış bir enstrüman gereklidir. Bu enstrüman bir şarkıcı için ağız, ses telleri ve boğazdır. Tuz, nemin vücuttan atılmasına neden olduğu için şarkı söylemeden önce tuzlu yiyeceklerden uzak durmak gerekir.

Tuz tüketimi olması halinde ağız kuruluğu yaşanır ve şarkı söylemek zorlaşabilir. Tuz tüketimini düşük tutmak ve sesinizi en iyi bir biçimde kullanmak için simit, tuzlu kuruyemişler ve soya sosu içeren yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Kafein İçeren Gıdalar

Bazı şarkıcılar şarkı söyleyecekleri gün kafeinli bir şey içtiği zaman sıkıntı çektiklerini belirtiyor. Profesyonel ses koçları da kafeinin boğazda kuruluk oluşturabileceğini ve şarkı söyleme sırasında sorun yaratabileceğini belirtiyor.

Çay, kahve ve kola kafein içerir ve tüketilmemesi gerekir. Çikolata ve çikolata içeren gıdaların tüketimini de azaltmanız gerekir.

Sarki soyleyenler bu yiyeceklerden uzak dursun
Şarkı Söyleyenler Bu Yiyeceklerden Uzak Dursun 37

Mide Ekşimesi Yapan Yiyecekler

Mide ekşimesi yaptığını bildiğiniz bir yiyeceği tüketmekten kaçının. Çünkü böyle bir durumda yemek borusuna mide asidi gelir. Bu durumda da şarkı söyleme yeteneğini belirleyen ses telleri tahriş olabileceği gibi iltihap da kapabilir.

Çikolata, domates, kızartılmış yiyecekler, soğan, narenciye, hardal, nane ve sirke en çok bilinen mide ekşimesini tetikleyen yiyeceklerdir. Şarkı söylemeden önce bu tür yiyeceklerden uzak durmanız gerekir.

Süt Ürünleri

Şarkı söyleyen kişilerin süt ürünlerini seçici olarak tüketmesi gerekir. Süt tüketimi, mukusun aşırı üretilmesini tetikleyebilir. Mukus ve balgam sesi etkiler, bu durumda da şarkı söyleme yeteneği  de etkilenir.

Şarkı söyleyeceğiniz zaman süt, peynir, yoğurt, süzme peynir ve dondurma gibi gıdaların tüketimini azaltın ya da tamamen kesin. Sürekli şarkı söyleyen bir ses sanatçısıysanız süt ve süt ürünlerinden uzak kalınca kalsiyum açısından bir eksikliğiniz olabilir. Böyle bir durumdaysanız kalsiyum takviyesi almanız gerekebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir