Sağlığı Etkileyen Faktörler Nelerdir?


Vücut sağlığını etkileyen oldukça önemli etmenler ve faktörler vardır. Etrafınızda ki kişilerle bağlantınızın olmaması sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durumdan kurtulmak için kendi etrafınızda destek grubunuzu oluşturabilirsiniz. Athleta ile beraber uzmanlardan ihtiyaç duyduğunuz eyleme geçirilebilir sağlık önerilerini sizler için derliyoruz. Well + Good, NYC’deki etkinliklerde tüm yıl boyunca bu önemli konuyu yaşama uyarlıyor. HealHaus’un kurucu ortağı Elisa Shankle, sağlık alanında bir topluluk oluşturmak için dört haftalık rutin rehber bilgilerini paylaşıyor.

saglik bakanligi shutter 16 9 1586239730

Arkadaş Grubu Kurma

Yetişkin bir birey olarak güçlü, sağlam ve uzun süreli arkadaşlıklar kurmanın kolay olmadığı bir gizem değil. Hızlı geçen okul  hayatınız sona erdi, belki yeni bir şehre gitmişsinizdir ve artık yaptığınız her önemli işi anında seven insanlara sahip değilsiniz. İşte tam da burada sağlıklı yaşam karşınıza çıkabilir. Şayet izin verirseniz, yoga yapmaya takıntılı mısınız? Doğa yürüyüşü sever misiniz? Sokağın aşağısında açılan o yeni bitki bazlı restoran mı? Gibi birçok soruya cevap arayabilirsiniz.

İnsanlarda bulabileceğin noktalar, sandığından çok daha önemlidir. Bir destek grubu oluşturmak için hiç vakit ayırmadan, topluluk eksikliği aslında fiziksel ve zihinsel sağlığınıza  olumsuz etkiler yansıtabilir. Bir wellness bölümü olan HealHaus’un kurucu ortağı Elisa Shankle, Tek başımıza yapabileceğimiz o kadar çok konu var ve o zaman iyileşmeyi korumak ve daha derin bir düzeyde geliştirmek için kesinlikle yardım ve destek konusunda araştırma yapmalıyız, diyor.

Arkadaşlar İyidir'in final bölümü için sadık seyircisi ne dedi? - Noluyo

Shankle, Kabilem çok bilgili ve iki yıl önce kız kardeşimi kaybettiğimde bir köyün geçmesi gerektiği gerçekten belli oldu diyor.  Böyle savunmasız bir durumda olmayı idare ederken, bunu tek başıma yapamayacağımı kabul etmek ve yardım istemek zorunda kalıyorsun. diyor. Hayat devam ettiği sürece tüm iniş çıkışlar boyunca sizi motive eden güçlü bir destekçiniz olduğunda, kişisel gelişiminizde büyük bir gelişme yaşayabilirsiniz.

Shankle’ın uzman olduğu diğer bir konu ise HealHaus’taki misyonumuz, şifayı sadece birinin denediği bir konu değil bir kez, ama onların günlük yaşamına entegre oluyor demiştir. İyileşme sürecinin bir yaşam stili olduğuna gerçekten her zaman inanıyoruz ve daha ulaşılabilir, kapsayıcı ve modern bir konuma getirmek için kültürü sağlıklı yaşam etrafında değiştirmeye sonuna dek kararlıyız görüşünü savunuyor. 

İlk Adımı Atın

Yukarıdaki açıklamalardan sonra Shankle’dan kendi arkadaş grubunuzu oluşturmaya başlamanız için harekete geçirilebilir dört temel detayı paylaşmasını istedik. Bunlar arasında farkındalığın ilk adım olduğunu belirledik. Başka insanlarla bağlantı kurmaya başlamadan hemen önce, sizinde ne olup ne bittiği konusunda sağlam bir şekilde bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Shankle, Her zaman değişikliğin ve farkındalığın, yeni gelen biri olarak sizin için neyin işe yaradığını anlamaya çalışmak için kendi içinde ayrıca başkalarıyla birlikte araştırmaya başlamanın ilk adımı olduğunu söylemek isterim. diyor. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir