Saç Ektirmenin Zararları Ve Saç Ektirmenin Yan Etkileri Nelerdir?


Saç ekimi  işlemi güvenilir, yerlerde güvenilir doktor ve yöntemler ile uygulandığı vakit kişiye herhangi bir sağlık sorunu açmaz.  Saç ekimi ameliyat işlemi bebeklere ve belirli yaştan sonraki kişilere de tavsiye edilmez. Bununla birlikte saç   ve saçın durumu son hali ile kişiden bilgi alınarak tedaviye gidilir.

Saç ekimi tedavisi ile birlikte kişiler hayalini kurdukları saç yapısına sahip olurlar.  Hemen hemen her hasta saç ektirme tedavisine ihtiyaç duyar. Ancak kişinin bu saç işlemin daha güvenilir olması için kişilerin dikkat etmesi gereken belirli hususlar vardır. Bunlarla birlikte saç ektirme tedavisinin yan etkileri ve zararları bulunur;

  • Sağlık bakanlığı saç ekimi tedavisini sadece hastane ve klinik gibi yerlerde ruhsatlı olarak çalışması sağlanır.
  •  Saç ekimi tedavisinin yapılacağı yer cerrahi bakıma uygun olup gerekli denetlemeler mevcuttur.
  • Saç ekimi tedavisi saç dökülmesi henüz ileri seviyede olmayan kişiler için tercih edilmez. Saçın ilerideki dökülme miktarını bilmeyen ve dökülürken nasıl bir yol izleyeceği hakkında fikir sahibi olunamayan hastalara ekim tedavisi önerilmez.
  • Saç ekimi tedavisi yaptıran kişilerin eklenen saçları iki veya üç ay sonra dökülme gösterir. Bu da kişiyi  estetik görüntü bakımından zorlanabilir. Hemen hemen her banka kişiye  ödeyebileceğini söyleyip buranda anlatılır.
  • Saç ekimi tedavisinde her geçen gün yaygınlığında aşağı seviyelere alan Fut tekniği tercih edilmez. Bunun nedeni ise bu yöntemde açılan kesi izleridir. Saç ekimi tedavisinin olumsuz yönlerinden biri olan iz kalma riskidir. Kişi tedavi olmaya karar verdikten  sonra iz kalma riskinin de olacağını bilmesi gerekir.
Ayrıca Buna Bakın  Kalın Bacaklar İçin Etek Giyme Tavsiyeleri

Saç Ektirme Fiyatını Etkileyen Başlıca Faktörler

Saçların dökülmesi kadın erkek her iki grubu da son derece olumsuz etkiler. Estetik olarak kötü bir görünüme neden olan bu durumun önüne geçmek için kişiler öncelikle kalitesiz şampuan saç kremi ve jöle gibi etkenlerden uzak durmalıdır. Bununla birlikte sürekli şampuan değiştirilmesi de saçı olumsuz etkiler. Ancak kişi bütün bu önlemlere geç kalmış ise saç ekimi tedavisine ihtiyaç duyar.

Bu tedaviyi olmaya karar veren kişilerin merak ettiği konulardan biri ise saç ekimi tedavisi fiyatıdır. Bu tedaviye ihtiyaç duyan kişiler öncelikle deneyimli ve tecrübeli doktor adayları bulması gerekir. Bunun için kapsamlı bir araştırma içerisine girmesi gerekir. Aksi takdirde kişinin sağlık durumu ve tedavisi son derece olumsuz etkilenir. İstenilen özelliklere sahip doktor adayı bulunduktan sonra aralarından  en uygun fiyat garantisi sunan tercih edilir. Böylelikle kişi hem en iyi doktor tarafından en kaliteli tedaviyi olurken hem de bunu en uygun fiyata getirmiş olur.

Bununla birlikte fiyat konusunu etkileyen bir diğer faktörler ise kişinin tercih etmiş olduğu klinik tercihi, kişinin saç yapısı ve durumuna göre ihtiyaç duyduğu tedavi yöntemi ve bu yöntemin seans sayısı fiyatı belirleyen etkenlerdir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.