Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?


Saç dökülmesi kadın ve erkeklerde son yıllarda iyice artış gösteren bir sorundur. Saç dökülmesi genel olarak stres, genlerden, kullanılan jöle benzeri saç bakım ürünlerinden veya kalitesiz şampuanlardan kaynaklı olur. Bununla birlikte saç dökülmesi kişide stres nedeni ile de ortaya çıkar.

Dökülen saçlar ise kişiyi estetik bakımdan son derece rahatsız ederken zamanla psikolojik olarak da olumsuz etkiler. Bu yüzden son teknoloji ve imkanlar doğrultusunda geliştirilen saç ekimi işlemi ile kişiler hayalini kurdukları saçlara kavuşmuş olur. Saç ekimi son derece iyi şartlar altında yapılan bir tedavi olup kişinin görünümü içinde son derece iyi bir fırsat sunar.

Belirli nedenlerden sonra dökülmeye başlayan saçların tedavisi saç ekiminden geçip saç ekimi tedavisi de kendi içinde farklı yöntemlere ayrılmaktadır. Bu çeşitliliğin nedeni ise her tedavinin herkese yapılamayacağıdır. Kişinin saç durumu yapısı ve  ihtiyacı doğrultusunda geliştirilen saç ekimi yöntemler ile kişiler istedikleri görüntüye ufak bir operasyondan sonra kavuşabilir. Geliştirilen saç ekimi tedavilerinin yöntemleri başlıca;

  • Fue saç ekimi tedavisi
  • Dhi saç ekimi tedavisi
  • Safir Fue saç ekimi
  • Safir saç ekimi

olarak dört farklı yöntem ile karşımıza çıkar.

1 1
Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir? 36

Fue Saç Ekimi Yöntemi

Fue saç ekimi tedavisinde kişinin   kafa bölgesinde belirli bir noktadan alınan saç kökleri saç olmayan kısma uygulanır. Köklerin konulacağı yerler folikül çıkarma işlemi yapılmadan önce bir milim olacak şekilde kısaltılır. Lokal anestezi altında yapılan saç ekim işleminde ekilen saçlar kişinin kafasından bir ay sonra dökülür. Eklenen saçlar kişiyi korku ve paniğe kaptırmayıp iki veya üç ay sonra yeniden uzama gösterebilir.

Bu işlem biraz zaman alsa da altı ay sonra kişini eklenen saçları belirgin bir halde kendini gösterir. Kişi yaklaşık olarak yeni saçların doğal görünüme kavuşması için bir ya da bir buçuk yıl bekler. Bununla birlikte bu tedavi işleminde kişinin kendi saç kökleri kullanıldığı için yeni gelen saçlarda aynı renk ve yapıda olur.

2 13
Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir? 37

Dhi Saç Ekimi Yöntemi

Dhi saç ekimi yöntemi lokal anestezi altında uygulanan bir tedavi olup özel bir kalem ile birlikte bu işlemim gerçekleşmesi yapılır. Dhi saç ekimi işleminde choi denilen bir kalem yardımı ile birlikte kişilerin saç kökleri toplanır. Daha sonra tekrar kalem yardımı ile toplanan saç kökleri yerleştirmesi yapılır. Kalemin ucu çok incedir ve saç kökünü içerisine alır. Daha sonra kalem arkasında bulunan aparata basıldığı zaman içerisinde bulunan saç kökünü deride belirlenen noktaya yerleştirir. Son teknoloji ve imkanlar doğrultusunda geliştirilen bu mekanik kalem yardımı ile oldukça etkili sonuçlar elde edilebilir.

Safir Fue Saç Ekimi Yöntemi

Safir Fue saç ekimi işleminde safir ucu ile yapılan Fue işleminde çapı en fazla sekiz milimetre olan mikro uçlar ile birlikte saç kökleri kişiden büyük bir dikkat ile alınır. Alınan saç kökleri, Fue yöntemi ile açılan kanallara ekilimi yapılır. Açılan mikro kanallar özel safir ucu yardımı ile olup ameliyat işleminin en önemli noktası da bu kanal açmaya dayanır. Kanallar saç kökü ile aynı boyutta açılır. Bunun nedeni ise kanal sayısının daha fazla açılıp saç köklerinin birbirine daha yakın olmasıdır.

3 13
Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir? 38

Safir Saç Ekimi Yöntemi

Safir saç ekimi tedavisinde kullanılan safir  değerli bir maden olup oldukça da önemlidir. Kişilerin saç ve saç yapıları farklı olduğu için herkes farklı tedavi yöntemlerine ihtiyaç duyar. Bu yöntemlerden biri olan safir saç ekimi ise oldukça etkili sonuçlar sunar.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir