Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür mü?


Kişilerin saçları için kullandığı markasız saç kremleri, şampuanlar veya jölelerden bununla birlikte stres ve genlerden dolayı saçları dökülebilir. Dökülen bu saçlar ise kişiye sosyal ve estetik olarak son derece rahatsızlık verir. Kişinin zaman içerisinde psikolojisine de zarar verebilir. Bu sebepten dolayı kişiler saç ektirme tedavisine ihtiyaç duyarlar.

Şok Dökülme Neden Olur

Saç ektirme tedavisinde ilk önce kişi kan testi ve saç analizlerine tabi tutulur. Planlama yaparak saç tıraşı yapılır. Daha sonra kişinin işlem yapacağı bölge anestezi edilir. Greft toplama işlemine geçilir ve ardından kanallar açılır. Ve en son işlem olarak saç ekimi tedavisine geçiş yapılır. Saç ekimi tedavisinden bir ay sonra kişinin eklenen saçları dökülme gösterir. Bu dökülme kişide panik yaratmasına gerek yoktur. Bu olası bir durum olup iki ve üç ay sonra kişinin saçları yeniden gelir.

Kişi yeni saçlarına tamamen bir, bir buçuk yıl sonra doğal bir görünüme kavuşur. Aynı zamanda kişinin tedavisinde yine kendi saç kökleri kullanıldığı için büyüyecek olan saçlar yine kişinin kendi saç rengi ve saç yapısının aynısı olur. Saç ektirme tedavisi bu şekilde ilerleyip kişinin sağlığı düşünülerek gelişen imkanlar doğrultusunda kişi yeni saçlarına kavuşur.

Saç Ektirme Fiyatlarını Etkileyen Başlıca Faktörler

Saç ekimi tedavisi ile birlikte kişiler sağlıklı ve gür saçlara kavuşabilir. Saç ektirme işlemi bebek ve  belirli yaştan sonraki kişilere uygulanmaz. Aynı zamanda saç ektirme tedavisi olacak kişiler bu tedaviyi olabilir mi diye gerekli test ve işlemlere tabi tutulur. Kişinin herhangi bir sorunu yok ise bu işlem uygulanabilir. 

Ayrıca Buna Bakın  Yüz Egzersizleri Sarkma ve Gıdıyı Ortadan Kalkar Mı?

Bu tedaviyi olacak kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise fiyattır. Kişiler saç ekimi için öncelikle deneyimli ve tecrübeli bir doktor adayı bulmalıdır. Aksi taktirde kişinin sağlığı son derece olumsuz etkilenebilir. İstenilen özelliklere sahip doktor adayı bulunduktan sonra  aralarından en uygun fiyat garantisi sunan tercih edilmelidir. Fiyatı etkileyen bir diğer faktörler ise kişinin tercih etmiş olduğu klinik tercihi saç ekimi tedavi yöntemleri ve bu tedavilerin seans sayısıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.