Saç Ekimi Aşamaları, Saç Ekimi Nasıl Yapılır?


0

Saç, saç köklerine bağlı ve beslenen ampul benzeri bir kökten uzar. Her ne sebepten olursa olsun eğer saçlarınız döküldüyse saç ekimi gibi işlemler yaparak tekrar saçlarınıza kavuşmanız mümkün. Saç ekimi yapıldıktan yaklaşık iki hafta sonra saçlarınız tekrar uzamaya başlar. Genel olarak saç üç ay sonra tekrar uzamaya başlamazsa, gelecekte tekrar uzama ihtimali azdır.

Saç Ekimi için Başlangıç ​​Aşamaları

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Sac-Ekimi-icin-Baslangic-Asamalari.jpg

Yeni saç ince ve tüy şeklinde çıkar. Tüylü büyüme tüm yeni saç büyümesinden önce gelir ve foliküllerin ölü olmadığını ve yeni saç üreteceğini gösterir. Saçınızı şekillendirirken yeni saçlarınıza özenli davranın. Bu noktada tüm kimyasal saç ürünlerinden kaçınılmalıdır.

Üç Ay Sonra

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı sac-ekimi-3-ay-sonra.png

Üç ay sonra, saç kalınlaşmaya başlar. Saçın kısa olması nedeniyle şekillendirme hala zor olabilir. Yeni büyümenin üç aylık süresi, ayda ortalama bir kaç santimetredir. Genetik yapınıza bağlı olarak saçlarınız daha hızlı veya daha yavaş büyüyebilir. Yaygın olsa da, daha ince saçlar bazı foliküllerin zarar gördüğünü gösterir. Saçınız uzadıkça, ince nokta daha az fark edilir hale gelecektir.

Beş Ay Sonra

Beş ay geçtikten sonra kimyasal ürünler kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu dönemde büyüme hızı daha da artacaktır. Artık saçlarınızı şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Yedi Ay Sonra

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı sac-ekimi-7-ay-sonra.jpg

Yedi ay sonra saçlarınızı aynı eskisi gibi gözükecektir. Yeni saçınız artık daha kolay ve istediğiniz gibi şekil alacaktır. Bu aşamada uzunluk ortalama 7-8 cm civarında olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz