Psikiyatri Doktoru Tavsiyesi ve Seçimi Nasıl Olmalı?


Psikiyatri doktoru psikolog ile ayrı meslek dallarını ifade ediyor. Psikiyatrist tip doktorudur ve 6 yıllık tip eğitimini tamamlar. Ardından psikiyatri alanında uzmanlık kazanmış için uzun yıllar eğitimler alıyor. Psikiyatri insan ruhunun derin katmanlarına inilmesidir. İnsan ruhuna inilerek eksik kalan kısımlar tamamlanır. Eğer ki ruh dünyasında eksik kalan kısımlar tamamlanır ise kişi kendisini bulur.  Psikiyatri doktoru İnsanların ruh sağlığını inceler eğer kişi uzun yıllar depresyon altında kaldıysa mutlaka bir antidepresan kullandırılır.

Çünkü antidepresanlar bilişsel seviyenin normalize edilmesine katkı sağlar. Duygu dünyasında yoğun anlamda sorun yaşayan bir kişi mutlaka alanında uzman bir hekimden destek almalıdır. Kişi kendi kendisine sorunlarını çözemez. Sorunlar  daha çok katlanarak bir çığ haline dönüşebilir. Öyle bir durum oluşmaması için erken tanı her zaman için önemlidir.

Psikiyatri de Tanı Ve Tedavi

Psikiyatri doktoru ilaç yazarken anti sosyal, borderline ve Şİzoid kişilik yapılarını birbirlerinden ayırıyor. Borderline olan bir insan kendisini bugün iyi hissederken ertesi gün kötü hissedebilir. Bu sınırda kişilik bozukluğu olarak da ifade edilebilir. Psikiyatri hekimi bunun için kırmızı reçeteli ilaç verebilir.

Çünkü reçeteli ilaç kullanmak ancak duygusal dünyasının normal olmasını sağlıyor. Diğer türlü anormal bir durum ortaya çıkar. Duygu dünyasının yaklaşık 6 aylık ilaç kullanımı ile normal olacağı biliniyor. Çünkü ilk 6 ay içerisinde ilaç ve insan bedeni normal olmaya başlar. Diğer türlü ilaç bedeni kabullenmez.

1 36
Psikiyatri Doktoru Tavsiyesi ve Seçimi Nasıl Olmalı? 36

Psikiyatri İlaçları Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Psikiyatri doktoruilaçların kullanım süresi için öncelik ile bir kan tahlili isteyebilir. Çünkü kan tahlili ile birlikte kişinin kendisine ait herhangi bir hastalığının olup olmadığı belirlenir. Eğer ki önemli bir hastalık var ise önlem alınabilir. Bilindiği üzere psikiyatri kökenini biyolojik bedenden alıyor. Kişinin iç dünyasında sakladığı ve anlatamadığı duygular beden üzerinde bir yansıma olarak ortaya çıkıyor.

Zihinde, duyguda ve davranışta ortaya çıkan belirsiz durumlar yaşamın sürdürülebilir olmasını zorlaştırır. Psikiyatri doktoru kişinin kan tahlili sonuçlarında ilaç kullanmadığını görürse mutlaka kullanmasını önerir. Çünkü bazı hastalıklar ilaç olmadan tedavi edilemez. Örneğin şizofreni olan bir insan ne kadar çok terapotik konuşma içinde de olsa iyileşme göstermez. 

Psikiyatri Doktoruna Ne Kadar Sıklıkta Gidilir?

Psikiyatri doktoru  hastaları düzenli olarak seanslara bekliyor. Klinik  psikolog gibi hastaların iyileşmesi için elinden gelen her şeyi yapıyor. Hastaların duygusal dünyalarına giriyor, onların çocukluk temelleri ilgili konuşuyor, rüyalarında bilinçaltlarında bulunan sembolleri inceliyor. Eğer ki hastalık çok ileride ise kırmızı reçete, orta seviyede ise yeşil, daha alt bir seviyede ise beyaz bir reçeteli ilaç kullanılabilir.

İlaçlar kana karıştıktan sonra bilinçaltı düzeyde iyi bir iyileşme göstermek için harekete geçer düzenli kullanılmayan ilaçlar sürecinin tekrardan başarısız olmasına neden olacaktır. Böyle  bir durum ortaya çıkmaması için düzen ve istikrar önemlidir, tekrar ve tekrar ilaçları kullanmak zorunda kalınmaması gerekir. Düzenli ilaç kullanılır ise  iyileşmenin daha hızlı gerçekleşmesine destek oluyor. 

2 37
Psikiyatri Doktoru Tavsiyesi ve Seçimi Nasıl Olmalı? 37

Hasta Ve Doktor Arasındaki Güven Duygusu

Psikiyatri doktoru hekimlik okurken hastaya zarar vermemek için yemin ediyorlar. Hipokrat yemini eden kişiler, hastaların duygularına ve biyolojik sağlıklarına asla zarar veremezler. Hastayı kurtarmak için ellerinden gelen öz veriyi gösterirler. Çünkü iyileşmek öncelik sırasında yer alıyor. Hastanın hekime anlatmış olduğu tıbbi bir öykü vardır.

Anlatılan tıbbi öykü sayesinde bir tedavi planı uygulanır. Tedavi planı kişinin kendisine uygun olacak süreçte ilerler. Destek almak isteyen kişiler dilerse özelden, dilerse devlet hastanesinde randevu alabilirler. Günümüzde destek almak deli olmak ile eş değer olarak algılanıyor. Psikiyatrist bir hekimden destek almak deli olmak değildir. Sadece kişi ruhunun yarasını iyileştirmek istemesidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir