Özgüveninizi Arttıracak Kitap Önerileri


Basit bir sorun gibi görünse de insanın sürekli kendini suçlamaktan kurtulması, kendini süresiz bir şekilde yargılamaktan vazgeçmesi ve kendisini sevmesi zor bir iştir. Özellikte günümüzde kendimizle aramıza giren ve kendimizi sevmemizi engelleyen çok şey vardır. Sizi bu dertten kurtaracak ve kendinize daha farklı bakmanızı ve daha çok sevmenizi sağlayacak olan bazı kitaplar önerilebilir.

The Next Happy (Sıradaki Mutlu), Tracey Cleantis

Kitabın yazarı Cleantis uzun bir süre hep hayalini kurduğu bir şeyden vazgeçmiş. Çocuk sahibi olmak istemiş ama her denemesinde başarısızlığa uğramış. Aynı zamanda bir psikoterapist olan yazar çok değer verdiğimiz ve saplanıp kaldığımız rüyalardan kurtulmamız gerektiğini söylüyor. Çünkü bu rüyalar artık birer hayal değil ve bize umut vermiyor. Bunun yerine başka hayallere yoğunlaşıp kendimizle daha farklı bir ilişki kurmamız gerektiğini vurguluyor.

Girl, Wash Your Face (Kız, Yüzünü Yıka), Rachel Hollis

Bazen sürekli kendimizi yargılayan ve bize eksiklerimizi sürekli hatırlatan bir ses duyarız. İşte bir türlü peşimizi bırakmayan bu sesin sahibi biziz ve yazar Rachel Hollis bize kitabında neden böyle yaptığımızı anlatmaya çalışıyor. Önemli bir sorgulama olan bu çalışma da bu konuda tavsiye edilen kitaplar arasındadır.

Dietland, Sarai Walker 

Manken gibi ve incecik kadın görüntülerinin ekranlardan sanal âleme kadar her yeri kapladığı bu dünyada bu konuda size yardımcı olacak ve kendinize daha farklı bakmanızı sağlayacak bir kitap ararsanız Dietland’a bakabilirsiniz. Bu kitapta mide ameliyatı olmayı isteyen ama son anda bunu erteleyerek farklı bir yola giren bir kadının hikâyesi anlatılıyor. Bu kadın, kadınların bu denli ince olması gerektiğini vurgulayan ve geri planda bunu planlayan bir çetenin içine dalıyor ve olaylar gelişiyor. 

Mastin Kipp İle Gücünüze Sahip Çıkın

Kendi kendinizle ve arka plandaki sorunlarınızla kırk günlük bir yolculuğa çıkmak isterseniz Mastin Kipp’in yazdığı kitaba bir şans veren. Bu kitap size en derinde kalmış ve bastırdığınız sorunları anlamanız konusunda yardımcı olabilir.

Hayatınızı Louis Hay İle İyileştirebilirsiniz

Öz sevgi konusunda bir sıkıntınız varsa ve kendinizle hep bir sorun yaşıyorsanız size gerçek anlamda kendinizi sevmeyi öğretecek olan bu kitabı okumanız gerekiyor. Okuyan çoğu kişi özü sevgi kavramını yazarın işleyiş ve anlatım biçimini beğenmiş ve kitaptan oldukça etkilenmiş durumdadır.

Kusurluluğun Hediyeleri, Brene Brown 

Kusurlarımıza toplumun yargılayıcı bakışı ile değil de kendi gözünüzle bakmak ve onları sevip benimsemeye çalışmayı denemek isterseniz Kusurluluğun Hediyeleri kitabı tam size göre olabilir.

Loving What Is (Olanı Sevmek), Byron Katie

Uzun yıllar depresyonda olan yazar Byron Katie bir gün kendini daha iyi tanıyabileceği ve bu depresif halden kurtulabileceği bir işe girişir. Bu işi detaylı bir şekilde kitabında anlatıyor ve kitabın depresif ruhlara iyi geldiği kabul ediliyor. 

İçindeki Devi Tony Robins’le Uyandır 

Bir yaşam koçu olan yazar Tony Robins size kitapta bütün potansiyelinizi açığa çıkarıp kendi özerkliğinize ulaşmanın yolları hakkında fikirler veriyor. 

Tanrıça Devrimi, Mel Wells

Diyet, stres, iş ve ev hayatı arasında sıkışıp kalan kadınlara sıkışmış hissettiren kalıpları sorgulamayı öğretecek kitaplardan birisi de Mel Wells’in Tanrıça Devrimi kitabıdır. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir