Özel Sağlık Sigortası Nedir?


Her yılsonunda tekrar edilmesin gereken bir sigortadır. Süresi toplamda yaklaşık 1 yıldır. Çeşitli tedavileri, yatarak veya ayakta tedaviyi destekler. Bu, zihinsel olarak güvende hissetmenizi sağlayan bir sigortadır. Bu sigorta türünün birçok avantajı bulunmaktadır. Doktor seçimi, hastane seçimi gibi özel fırsatlar sunar. Kaliteli sağlık hizmetinin yanında ekonomik bir fiyat ile güven içinde olur. Hem zihinsel hem de maddi olarak kendinizi rahat hissetmenizi sağlayan bir diğer fayda olarak da bilinir.

Özel sağlık sigortası, hastalık veya kaza sonucu oluşan sağlık sorunlarının tedavisine yönelik çeşitli finansal destekleri kapsayan sigorta türü olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle bu sigortayı satın alırken neyin gerekli olduğuna karar vermek ve buna göre gereksinimleri belirlemek gerekir. Özel sağlık sigortası size hangi doktora ihtiyacınızın varsa o doktoru seçme imkânı sunar. Bu zorunlu olmayan bir sigorta türüdür, ancak satın alınması isteğe bağlıdır. 18-65 yaş arasındaki herkes bu sigortadan yararlanabilir.

Özel Sağlık Sigortasının Sunmuş Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Özel sağlık sigortasından yararlandığınızda istediğiniz doktoru seçebilir ve tedaviniz için ihtiyacınız olan hizmetleri ücretsiz veya minimum ücret karşılığında alabilirsiniz. Özel sağlık sigortası zorunlu değildir, isteğe bağlıdır ve 18-65 yaş arası şartları sağlayan herkes özel sağlık sigortası yaptırabilir. Bir yıllık sağlık sigortası, kişinin durumuna göre yılsonunda yenilenebilir.

Özel sağlık sigortası; kaza veya hastalık sonucu oluşan sağlık sorunlarının tedavisini poliçenizin teminat ve limitleri dâhilinde karşılayan bir sigorta türüdür. Bu doğrultuda özel sağlık sigortası poliçesi satın alırken teminatı kontrol etmeyi unutmamalı ve ihtiyaç duyabileceğinizi düşündüğünüz teminatları poliçenize dâhil etmelisiniz.

1 35
Özel Sağlık Sigortası Nedir? 36

Özel sağlık sigortası, herhangi bir hastalık veya kaza durumunda sizi tüm masraflardan kurtarır ve size iyi tedavi koşulları sağlar. Ayrıca hastalığınız süresince ihtiyaç duyacağınız ilaçlar, tedaviler vb. Aynı zamanda maliyetlerinizi kolayca karşılama imkânı sunar. Maddi sarsıntı olmadan özel bakım ortamında uygun standartlarda tedavi, hastalık sürecini en iyi şekilde geçirmek için gerekli tüm koşulları doğurur. Çoğu hastalık için yüksek moral çok önemlidir. Mali güvenlik ve uygun tedavi süreçleri de moralinize katkıda bulunur.

Hangi Durumlar Özel Sağlık Sigortası Kapsamına Girer?

 • Ameliyat sonrası tazminat garantisini kapsar.
 • Trafik kazası sonrası zarar görmüş dişler için çeşitli ameliyatlar ve tıbbi müdahaleler,
 • Operasyon,
 • 24 saat uyku gerektiren ameliyatsız tedavi,
 • diyaliz, kemoterapi ve radyoterapi masrafları,
 • Evde sağlık hizmetleri,
 • Kol, bacak, göz ve göğüs gibi protezlerin ücretleri,
 • Fizyoterapi sırasında yapılan harcamalar,
 • Reçeteli ilaçlar söz konusu olduğunda,
 • Görüntüleme maliyeti,
 • Bandaj, koltuk değneği, kompresyon çorabı gibi birçok tıbbi malzemenin kullanımında,
 • Acil bir durumda en yakın yere ulaşım sırasında yapılan masraflar olarak sıralanabilir.

Fiyatlar Nedir, Nasıl Değişir?

Özel sağlık sigortası fiyatları, sağlık geçişlerine, yaşa, cinsiyete ve poliçeye eklenen isteklere göre değişiklik göstermektedir. Tek bir cevap vermek mümkün değildir. Fiyatlar aynı zamanda hastane, sigorta şirketine ve diğer koşullara göre değişiklik göstermektedir.

Bu fiyata alınan hizmetler ve ek ücretler gibi diğer hususlar da dâhildir. Aynı zamanda kişisel bilgilerde fiyatları etkilemektedir. Yatarak tedavi hizmetleri, ayakta tedavi hizmetlerine göre daha kapsamlıdır. Bu nedenle, bu hizmetin maliyeti daha yüksek olacaktır. Fiyatlar, sağlık kuruluşunun sunduğu hizmetlerin türüne ve kalitesine göre değişmektedir.

2 36
Özel Sağlık Sigortası Nedir? 37

Özel Sağlık Sigortasının Başlangıcı Nasıldır?

Sigorta şirketi ile sözleşme detaylarını netleştirdikten sonra ilk primin ödendiği tarihten itibaren özel sağlık sigortasına kaydınız yapılır. Primi düzenli olarak öderseniz, sigorta sona erene kadar sürer. Sigortanızın süresi dolsa bile yenileyerek özel sağlık sigortasından yararlanmaya devam edebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir