Omega 3’ün İnanılmaz Faydaları ve Yararları


Bazı Üniversitelere göre, Omega 3 yağ asitleri arteriti ve çeşitli kanser türlerini potansiyel olarak önleyebilen ve ayrıca kalp hastalığı riskini azaltan beslenme sağlayan bir omega-3 etil ester kombinasyonu içerir. Omega-3 yağ asitleri için besin kaynakları arasında deniz ürünleri, ton balığı, , deniz yosunu, kril, pisi balığı, yani kısacası balık ve fındık bulunur. Hem eikosapentaenoik asit veya EPA hem de dokosaheksaenoik asit veya DHA, omega-3 yağ asitleri oluşturur. Doktorlar genellikle yüksek kolesterol ve kalp hastalığı ile savaş açmak  için omega-3 takviyeleri önermektedir. Omega XL almadan önce uzman bir doktora başvurmak gerekmektedir.

Yüksek Kan Basıncını Maksimum Seviyeye Düşürmek

Omega-3 yağ asitleri alımında Omega XL gibi takviyelerle artırmak kan basıncı düşürmeye  yardımcı olacaktır. Balık yağı, kan kolesterolünün düşürülmesine yardımcı olur, bu da arteriyel açıklıkları genişleterek daha iyi kan dolaşımına izin verir.

2 15
Omega 3'ün İnanılmaz Faydaları ve Yararları 36

Kolesterol Tedavisinde En Büyük Yardımcı Omega XL

Omega XL’deki omega-3 yağ asitlerinin kombinasyonu kolesterolü düşürür ve kalp hastalıklarını önler. Omega 3 yağ asitleri, arterleri tıkanıklıktan korumaya yardımcı oldukları için kalp krizi veya felç riskini de azaltır.  Uzman doktorlara göre, kandaki kolesterolün bir parçası olan zararlı trigliserit seviyeleri düşürülür ve sağlık iyileşir.

Artrit Tedavisinde Omega 3

Bazı üniversiteler tarafından önerilen araştırmalar, Omega XL’de bulunanlar gibi omega-3 yağ asitlerinin vücudun kemiklerin korunmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olan kalsiyum seviyelerini artırmada önemli bir rol oynadığını göstermektedir. Diğer çalışmalar, vücuttaki omega-3 yağ asitlerinin eksikliğinin kemik yoğunluğunda azalmaya neden olabileceğini bildirmektedir.

3 11
Omega 3'ün İnanılmaz Faydaları ve Yararları 37

Depresyonu Azaltmada Yardımcı

Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi, araştırmaların omega 3 yağ asitlerinin zihinsel depresyon   veya akıl hastalıklarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini gösterdiğini bildirdi. Organizasyon, antidepresan tedaviye eklenen Omega-3 yağ asitlerinin depresyon semptomları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğunu kanıtlamış oldu.

Hastalık Risklerini En Aza İndirme

Uzman doktorlar, omega-3 yağ asitlerinin artrit, kanser ve kalp hastalığı riskinin azalmasıyla ilişkili olduğunu söylüyor. Artritten daha az eklem ağrısı, daha düşük kan basıncı ve arteriyoskleroz ve daha az kanser teşhisi yaşamak mümkündür. Bu olumlu sağlık etkisi, omega-3 yağ asitlerinin diyette veya takviye olarak önemini vurgulamaktadır.

Lupus Hastalığında Tedavi

Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi, balık yağının yorgunluk ve eklem ağrısı gibi lupus semptomlarını azaltabileceğini belirtiyor. Lupus, sinir sistemini ve eklemleri etkileyen ve şiddetli ağrıya neden olan bir tür hastalık çeşididir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir