McDonald’s Kalori Kılavuzu Hesaplama


McDonald’s hamburger ve patates kızartmasıyla yakından tanıdığımız, dünyanın en büyük fast food zincirlerinden biri. 1955’te Kaliforniya’da kurulan restoran bugün dünyanın 31.000 noktasında hizmet vermektedir. Bütün dünyanın ortak noktalarından biri haline gelmiştir. Dünyanın öteki ucuna gitseniz sevdiğiniz hamburger menüsünü sipariş edebilirsiniz. Fakat özellikle fast foodların sağlığa sakıncaları kanıtlanmış gerçeklerdir. Eğer sporcu veya kilo vermeyi amaçlayan biriyseniz kaç kalori aldığınızı bilmek son derece önemlidir. McDonald’s kalori kılavuzunu sizler için oluşturduk.

Hamburger Kaç Kalori?

McDonald’s ın kapısından girildiğinde ilk akla gelen yiyecek hamburgerdir. Temelde hamburger üzerine hizmet vermektedir. En yaygın tercihlerden biri olan McDonald’s cheeseburger 300 kaloridir. Bir diğer özgü lezzet Big Mac hamburger ise 540 kaloridir. Daha yeni lezzetlerden biri olan %100 sığır eti içeren Angus Deluxe ise 750 kaloridir.

Tavuk Kaç Kalori?

McDonald’s Chicken McNuggets 6 parçalık 1 porsiyon yaklaşık olarak 280 kaloridir. Barbekü, Ranch, ballı hardal, sarımsaklı mayonez ve diğer soslar kalori miktarını artıracaktır. Menüdeki bir başka lezzet ızgara tavuk sandviç ise 420 kaloriye sahiptir.

Salata Kaç Kalori?

ÖZellikle sağlıklı beslenmek isteyenler ve az kalori almak isteyenler salata seçeneklerini tercih ediyor. McDonal’s salatalarından Izgara Tavuklu Premium salata 320, Çıtır Tavuklu Premium Bacon salata ise 370 kalori içermektedir.

Patates Kızartması ve Tatlılar Kaç Kalori?

McDanold’s patates kızartması dünyaca ünlüdür. Tek başına veya diğer yiyeceklerin yanında değişmeyen lezzet olan patates dünya üzerinde her an birileri tarafından tüketiliyor. Orta boy porsiyonu ise yaklaşık 380 kalori içermektedir. Ayrıca külah dondurma 150 kalori, Baked Hot Apple Pie 250 kaloridir.

Ayrıca Buna Bakın  50 Yaşın Üzerindeyseniz Göbek Yağlarınızdan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Kalorisi En Yüksek Ürünler

Genellikle tüm restoranlarda en yüksek kalorili besinler en büyük porsiyonlu olanlardır. Ayrıca tatlılar, çikolatalı içecekler şeker oranından dolayı yüksek kalori ihtiva eder. McDonald’s en yüksek kalorili ürünü ise 900 gramlık Çikolatalı Triple Thick Shake’tir ve 1160 kalori içerir. Bu yetişkin bir insanın günlük tüm kalori ihtiyacının yarısından daha fazladır. Aynı ürünün vanilya ve çilekli seçenekleri ise 1110 kalori içermektedir. 

Kalorisi En Düşük Ürünler

McDonald’s müşterilerine düşük kalorili seçenekler de sunmaktadır. En düşük kaloriye sahip ürün Premium Sezar Salata 90 kalori içermektedir. Ayrıca Meyveli Yoğurt Parfe 160, küçük boy patates ise 230 kaloriye sahiptir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.