Maya Enfeksiyonuna İyi Gelen Yiyecekler


0

Mantar enfeksiyonları birçok kadın için sık görülen bir durumdur ve yanma, kaşıntı, iltihaplanma ve kalın akıntı gibi rahatsız edici semptomlara neden olur. Maya enfeksiyonunuzu iyileştirebilecek reçetesiz satılan birçok tedavi vardır. Yiyecekler, ilaca güvenmek zorunda kalmadan enfeksiyonunuzu tedavi etmenin başka bir yolu olabilir. Diyetinize birkaç özel gıda eklemek, mantar enfeksiyonunuzun daha çabuk iyileşmesine yardımcı olabilir.

1. Yoğurt

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Yogurt.jpg

Yoğurt, vücudunuzu maya enfeksiyonundan kurtarabilecek canlı aktif probiyotik kültürleri içerir. Vajinanızdaki iyi bakteri dengesi bir enfeksiyona yol açan kötü bakteri istilasından rahatsız olduğunda bir maya enfeksiyonu meydana gelir. Yoğurt yemek vücudunuzu enfeksiyonla savaşmak için gereken iyi bakterileri yeniler. Her gün bir kutu yoğurt yemek daha çabuk iyileşmenize yardımcı olabilir ve bunun tekrarlanmasını engelleyebir. Probiyotik sağlayan diğer yiyecekler arasında kefir ve lahana turşusu gibi fermente gıdalar da bulunur.

2. Sarımsak

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı sarimsak.jpg

University of Maryland Medical Center, sarımsağın mantar enfeksiyonu üzerinde güçlü bir iyileştirici etkiye sahip olabileceğini belirtti. Sarımsak, enfeksiyonunuza neden olan mantarın büyümesini durdurarak vücudunuzun istilacılardan daha çabuk kurtulabilmesini sağlar. Baharatlı tada neden olan sarımsak, enfeksiyonunuzu etkili bir şekilde tedavi eder. Rahatsızlığınızı daha çabuk gidermek ve gelecekteki enfeksiyonları önlemek için semptomlar yaşamaya başladığınızda, her gün bir diş sarımsak yemeyi deneyin.

3. Greyfurt

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı greyfurt.jpeg

Greyfurt, maya enfeksiyonunun baskılanmasına yardımcı olan ve daha hızlı iyileşme süresiyle sonuçlanabilecek iyi bir C vitamini kaynağıdır. Greyfurt içindeki C vitamini, beyaz kan hücrelerinizi belirtilerinize neden olan bakteri istilacılarını yok etmek için daha fazla çalışmaya teşvik eder. Her gün greyfurt gibi C vitamini bakımından zengin gıdaların tüketilmesi, rahatsızlığınızın tedavi edilmesinde yardımcı olabilir ve gelecekteki enfeksiyonları önleyebilir. C vitamini bakımından yüksek olan diğer yiyecekler arasında portakal, limon, kivi ve kırmızı biber bulunur.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz