Magnezyum Bağırsakları Çalıştırır mı? Magnezyum Müshil Olarak Kullanılır mı?


Kabızlık rahatsız edici ve utanç verici bir durum olabilir ancak en iyi ve hızlı bir şekilde çözülmesi mümkündür. Kabızlık probleminize bir çözüm arıyorsanız, müshil etkileri olan magnezyumu deneyebilirsiniz. Sizin için doğru olan magnezyum takviyesinin tam tipini ve dozajını öğrenmek için doktorunuza danışın.

indir 11 5
Magnezyum Bağırsakları Çalıştırır mı? Magnezyum Müshil Olarak Kullanılır mı? 36

Magnezyumun Fonksiyonları

Magnezyum vücudunuzun her an her yerinde bulunur. Uzmanlara göre her organ için özellikle kalp kaslarınız ve böbrekleriniz için magnezyum önemlidir. Magnezyum önemli bir mineraldir, yani vücudunuzun düzgün çalışmasını sağlamak için düzenli olarak tüketmeniz gerekir. Enzim fonksiyonuna ve enerji üretimine de yardımcı olur.

Magnezyumun Müshil Etkileri

Elektrik yüklü magnezyum molekülleri veya iyonları içeren müshiller, atılımı kolaylaştırmak için kolonda kalarak ve su çekerek laksasyonu etkiler. Uzmanlar magnezyumun bağırsak kaslarını kasılmaya teşvik ettiğini, böylece atık malzemeyi dışkılama yoluyla sıkılmasına ve dışkılamaya yardımcı olduğunu belirtmektedir.

Magnezyum Müshil Çeşitleri

Magnezyum, suda asılı magnezyum karışımı olan magnezyum sütü gibi preparatlarda müshil olarak kullanım geçmişine sahiptir. Magnezyum oksit, müshil olarak kullanılan başka bir magnezyum formudur. Tablet ve kapsül formunda gelir. Gıdalarda bulunan magnezyum bile kabızlığı önlemeye yardımcı olabilir. Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan ve 3.835 Japon öğrenciden oluşan bir çalışma, düşük su ve magnezyum alımının popülasyonda artan kabızlık oranları ile ilişkili olduğunu buldu.

indir 12 4
Magnezyum Bağırsakları Çalıştırır mı? Magnezyum Müshil Olarak Kullanılır mı? 37

Magnezyum Kaynakları

Magnezyum çok çeşitli gıdalarda yaygın olarak bulunur. Beslenme yetersizlikleri nadiren ciddi eksikliklere neden olur, ancak bunun yanında altta yatan bir tıbbi durum nedeniyle besin maddelerini yeterince emilmemesi magnezyum eksikliğine neden olabilir. Uzmanlara göre, gıdalardaki büyük miktarlarda magnezyuma olumsuz reaksiyonlar nadirdir. İyi magnezyum kaynakları tofu, pekmez, kabak çekirdeği, yeşil yapraklı sebzeler ve kakao tozudur.

Dikkat

Magnezyum reçetesiz kullanılabilir, ancak başka laksatiflere alerjiniz varsa, başka reçeteli ilaç kullanıyorsanız, daha önce geçirdiğiniz kalp, böbrek veya bağırsak hastalığınız varsa, yüksek tansiyonunuz varsa, hamile iseniz veya hamilelik şüpheniz varsa, emzirmeyi planlıyor veya emziriyorsanız kullanmadan önce bir doktora danışmalısınız. Magnezyumun yan etkileri kramp, ishal ve alerjik reaksiyonları içerebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir