Lazer Epilasyonun Yüze Etkileri Nelerdir?


  • Kızarıklık ve Küçük Tahriş
  • Kabuklanma
  • Hafif Enfeksiyon Riski
  • Göz Yaralanması
  • Pigmentasyon Değişiklikleri
  • Kabarcıklanma
  • Skarlasma
1530954046482 1530083182826 1529918763347 1460364965902
Lazer Epilasyonun Yüze Etkileri Nelerdir? 36

Lazer epilasyon ile ilişkili en yaygın ve endişe verici yan etkilerden biri tedavi alanındaki kılların yeniden büyümesidirKalıcı epilasyon tekniği olarak lanse edilmesine rağmen, lazer tedavisi kalıcı epilasyonu garanti etmez. Çoğu insanda kıllar altı ay içinde yeniden büyümeye başlar, ancak geri büyüyen kıllar genellikle daha ince ve daha hafiftir. Art arda tedavilerle lazer epilasyonun kalıcılığını artırmak mümkündür.

Kızarıklık ve Küçük Tahriş

Tedavi bölgesinde küçük ağrı ve kızarıklık çok yaygındır ve çoğu insanda bu kısa bir süre sonra kendiliğinden geçmektedir. Lokalize kızarıklık ve şişlik yaşayan hastalarda, bu durum belirtilen iyileşme süresi içerisinde geçecektir.

Kabuklanma

Lazer Epilasyon adlı bir web sitesine göre, uzun atımlı yakut ve alexandrite lazerlerle tedavi edilen kişilerin yüzde 10’unda tedavi yerinde kabuklanma meydana gelmektedir.Rahatsız edici olsa da kabuklanma genellikle uzun vadeli sorunlara yol açmaz. Yeterli bakım sonrası kabukların çoğu hasta enfekte olmadan veya yara izlerine neden olmadan geçer.

indir 7 8
Lazer Epilasyonun Yüze Etkileri Nelerdir? 37

Hafif Enfeksiyon Riski

Yapılan herhangi bir kozmetik epilasyonun her zaman enfeksiyona neden olma riski vardır. Lazer tedavide risk az olsa da enfeksiyon, tedavi sırasında devam eden herhangi bir yaraya girebilir. Doğru takip bakımı riski azaltır.

Göz Yaralanması

İşlem sırasında güvenlik gözlükleri takılmazsa göz yaralanması meydana gelebilir. Bu özellikle yüzün bölgelerini tedavi edilirken geçerlidir.Tedavi sırasında daima göz koruması kullanın.

Pigmentasyon Değişiklikleri

Lazer tedavisinden sonra ciltte pigmentasyon değişiklikleri meydana gelebilir. Cilt tedavi bölgesinde geçici olarak daha açık veya koyu hale gelebilir. Genellikle, renk değişikliği yavaş yavaş normale döner. Bununla birlikte, bazı hastalarda kalıcı renk değişikliği görülebilir. Bu özellikle koyu tenli hastalar için geçerlidir.

Kabarcıklanma

Çok nadir olmasına rağmen, vasıfsız operatör yüzünden veya üst üste binen lazer uygulamalarının doğrudan bir sonucu olarak tedavi bölgesinde yanıklar ve kabarcıklar oluşabilir. Lazer uygulanmadan önce cilt düzgün şekilde soğutulursa yanıklar meydana gelmemektedir. Operatörünüzün deneyimli olduğundan emin olunuz.

Skarlasma

Genellikle yara izi meydana gelmemektedir. Ancak olursa bu kalıcıdır. Yaralanma, tedavinin kendisi sırasında operatör hatası veya burada belirtilen diğer yan etkiler nedeniyle ortaya çıkabilir. Operatör yetenekli olduğu ve cilt tipiniz ve tedavi alanınız için uygun ayarı ve lazeri kullandığı sürece yara oluşmamaktadır. Doğru takip bakımı skarlaşma olasılığını en aza indirir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Bora D.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir