Lamine Diş Estetiği Fiyatları ve Bilmeniz Gerekenler Burada


Her insan mükemmel bir gülüşe sahip olmak ister ama herkes bu konuda şanslı olmayabilir. Diş teli takmamış şanslı kişilerden biri olsanız da sigara ve kahve gibi alışkanlıklar dişlerinizin lekelenmesine, kırılmasına ve genel olarak dağınık bir görünüme neden olabilir. Geçmişte, bir dişin görünümünü iyileştirmek için yılda bir veya iki kez fırçalamaktan başka yapılabilecek çok az şey vardı.

Ancak son 25 yılda dental materyallerin, teknolojilerin ve restorasyon yöntemlerinin gelişmesi sayesinde orijinali ile aynı güçlü dişler korunmakta ve renklenmeye karşı dirençli olmaktadır. İster gülüşünüzü aydınlatmak ister hayal kırıklıklarınızı gidermek isteyin, daha iyi bir çağda yaşıyoruz ve Lamine Diş Estetiği şu anda herkesin dilinde.

Lamine Diş Estetiği Dijital Gülüş Tasarımı

Bilgisayar teknolojisindeki gelişmeler sayesinde Lamine Diş Estetiği tedavisine başlamadan önce dişlerinizin tedavi öncesi ve sonrası durumunu görebilirsiniz. Şu anda dünya çapında Lamine Diş Estetiğine artan bir ilgi var. Bu elbette dudaklarımızdaki gülümsemeye de yansıyor ve daha da iyisi genç ve güzel bir gülümseme yüzümüzü ve bizi daha genç yapıyor. Son yıllarda giderek daha fazla insan pürüzsüz, kusursuz ve kırılmayan dişlere ilgi duymaya başladı.

Yeni Lamine kaplamalar eskisinden çok daha güçlüdür ve renk bozulmasına karşı çok daha dirençlidir. Uzun yıllar önce kırık dişli insanlar ya bu şekilde yaşıyordu ya da zaman alıcı ve pahalı olan porselen kaplama yaptırılıyordu. Seramik kuronlar hala ön diş hastalıkları için kullanılmaktadır; Küçük kusurlar, kırıklar ve hasarlı dişler kompozit dolgu ile düzeltilebilir ve komşu dişlerin rengi ayarlanabilir. Ama Lamine Diş Estetiği alanında altın standartındadır.

Lamine Diş Estetiği Nedir?

Porselen laminate, laminate veneer, Emax laminate, Empress laminate ve Türkçe ‘deki lamine porselenin hepsi aynı işlemi anlatır. Türkçesini “lamine porselen” olarak kullanmak istesek de, Türk literatüründe hala “lamine kaplama” olarak anıldığı için diş hekimleri bu şekilde kullanmayı tercih ediyorlar. Porselen lamineler, bir dişin ön yüzeyine, tırnakların üzerine konan yapay tırnak benzeri, ultra ince seramik kabuklardır, dolayısıyla “levha çini” olarak da adlandırılır. En önemli şey, dişin yapısında güçlü olmasıdır.

Lamine Diş Estetiği Ne İçin Kullanılır?

Porselen lamine kaplamalar estetik kusurları düzeltmek veya görünümü iyileştirmek için kullanılır. Porselen laminelerle düzeltilebilecek estetik kusurlar arasında kırık, rengi değişmiş dişler, dişler arası boşluklar ve düzensiz dişler sayılabilir. Geçmişte, bu ve diğer şikâyetleri düzeltmenin tek yolu kronlardı.

Porselen lamine veneerlerin korona veneerlere göre avantajı, işlem öncesi daha az şekillendirme ve büzülme gerekmesidir. Bu bazen anestezinin çok az kullanıldığı veya hiç kullanılmadığı anlamına gelir ancak bazı dişler bu süreçte yoğun bir şekle ihtiyaç duyabilir. İşlemden önce planlama hakkında bir fikre, hatta bir teşhis modeline ihtiyacınız varsa, tercihinizi derecelendirmeniz istenebilir.

2 21
Lamine Diş Estetiği Fiyatları ve Bilmeniz Gerekenler Burada 36

Porselen kaplamalar; Sigara, çay ve kahve kaynaklı renk solmalarına karşı dirençlidirler, özellikle en yakın alternatif olan kompozit dolgu (bonding), kompozit kaplamalardan çok daha iyi ve güçlüdür. Porselen laminate ile kaplama genellikle 2-3 seansta yapılır; bir seans bir inceleme, bir teşhis uygulaması ve bir prosedürün iki seansıdır. Bu işlem kişiye ve diş yapısına göre değişebileceği gibi fırçalama işlemi için ek bir seans gerektirebilir.

Lamine Diş Estetiği İlk Kontrol

İlk muayenede hangi işlemin estetik ve fonksiyonel olarak daha mantıklı olduğuna diş hekimi karar verir. Daha sonra ne yapılacağını açıklar. Ancak estetik göreceli bir kavramdır ve bazen hastanın katılımıyla gerekli müdahaleler planlanabilir. Herhangi bir şey net değilse, diş teknisyeninden sizin için bir mum yapması istenecek veya fotoğraflarınıza göre dijital bir gülüş tasarımı planlanabilir.

Lamine Diş Estetiği Nasıl Yapılır?

İkinci seansta diş minesinden en az 0,5-0,7 mm uzaklaştırmak için porselen lamine için eski tekniklerin kullanılması gerekirken, malzemelerin direnci içeriği nedeniyle aşınma derecesi 0,2-0,3 mm’ye kadar düşürülebilir. Lityum disilikat, özellikle ticari adı “emax” veya “suprinity”. Bu prosedür lokal anestezi gerektirebilir.

Diş hekimi daha sonra dişinizin ölçüsünü alır ve diş laboratuvarına gönderir. Laboratuvar dişlerinize uygun hazır laminatlar. Bu işlem genellikle 5-7 gün sürer. Bu noktada geçici olarak kullanabilirsiniz. İlk olarak diş hekiminiz porselen laminatelerin rengini ve uyumunu geçici olarak kontrol edecektir. Rengi veya konumu uygun değilse tekrar ayarlanabilir. Memnun kaldığınızda diş hekiminiz dişlerinizi temizleyecek ve porselen plakaları özel ve nazik bir yapıştırma işlemi ile yapıştıracaktır.

1 16
Lamine Diş Estetiği Fiyatları ve Bilmeniz Gerekenler Burada 37

Lamine Diş Estetiği Sonrası

Dişinizin yeni görünümüne ve hissine alışmanız biraz zaman alabilir ancak ekstra bir bakıma ihtiyacınız yoktur. Tırnaklarınızı yememeye, kuru (çok sert) simit, sert kraker, dondurma ve benzeri sert cisimleri çiğnemeye zorlamamaya, dişlerinize aşırı baskı uygulamamaya özen göstermelisiniz. Aksi takdirde porselen taşlar soyulabilir. Dişlerinizi fırçalama veya diş ipi kullanma şeklinizi değiştirmek zorunda değilsiniz. Diş hekiminiz 1-2 hafta sonra kontrole gelmenizi önerir.

Lamine Diş Estetiği Riskler

-Aşınma belirli yerlerde derinse, dişiniz muhtemelen geçici olarak hassaslaşabilir. Porselen laminatlar düşebilir. Geçici kapağın, daha sonra kolayca çıkarılabilmesi için bantlandığı için düşme olasılığı daha yüksektir.

-Kalıcı porselen söz konusu olduğunda, doğru kullanıldığında bu risk çok küçüktür, ancak bununla karşılaşabileceğinizin farkında olmalısınız.

Lamine Diş Estetiği İçin Ne zaman Profesyonel Yardıma İhtiyacınız Var?

Bir aydan uzun süredir kullanılmış bir porselen laminatı taktıktan sonra şiddetli ağrı hissederseniz, düşerse veya kırılırsa diş hekiminizi arayın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir