Lahana Detoksu İle Kilo Verme


Lahana suyu, kilo kaybı için kullanılan en etkili ve yapımı en kolay yöntemlerden biridir. Malzemeleri kolayca bulunabilir ve fazla maliyeti de yoktur. Doğal müshil olmasıyla bilinen lahana, bağırsak fonksiyonlarını iyileştirerek ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olarak kilo verilmesini sağlar. Lahana detoksu yapımı için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:

1.     Limonlu Lahana Suyu

Limon, kilo verme etkisini artırmak için lahana suyuna eklenebilecek en iyi malzemedir. Aşırı yağ tüketimini ortadan kaldırmaya, açlık hissini azaltmayla birlikte fazla yiyecek tüketiminden kaçınmaya yardımcı olan bir detoksifikasyon maddesidir. Detoksifikasyon, organizmanın kendisine zarar veren toksin maddeleri atması anlamına gelmektedir.

Limonlu lahana suyunu hazırlamak için 1 bardak suya 1 yaprak lahana ile 2 limonun suyu eklenir ve bu malzemeler blenderdan geçirilir. Tercihe göre süzülmeden de içilebilir. Kalori miktarının fazla olmaması açısından tatlandırıcı kullanılmamalıdır. Bu karışım düzenli olarak kullanıldığında kanın alkalize edilmesini sağlar ve idrar söktürür.

Limonlu Lahana Suyu
Lahana Detoksu İle Kilo Verme 36

2.     Portakallı ve Zencefilli Lahana Suyu

Lahananın acı tadını azaltmanın yanı sıra lahana suyuna portakal eklemek kilo vermeyi hızlandırmada en etkili yollardan biridir çünkü portakal; açlık hissini azaltır, karbonhidratların, lipidlerin ve kolesterolün emilimini azaltır. Zencefil ise bağırsağın işleyişini düzenler, metabolizmayı hızlandırır, yağların yakılmasını ve kalorilerin atılmasını kolaylaştırır.

1 yaprak lahana, 3 portakalın suyu ve 2 cm zencefil blenderdan geçirilir. Tercihe göre süzülmeden de içilebilir.

3.     Ananas ve Nane İle Lahana Suyu

Ananas lif bakımından zengin bir besin olduğu için iştahı azaltarak gün içinde yemek yeme isteğini azaltmaya yardımcı olur. Nane metabolizmayı hızlandırır ve sindirim sisteminin etkin bir şekilde çalışmasına yardımcı olur.  Lahana suyuna ananas ve nane eklemek idrar söktürücü görevi üstlenirken kilo almaya neden olan fazla sıvının da atılmasına yardımcı olur.

2 kalın dilim ananas, 1 lahana yaprağı ve biraz nane yaprağı 1 bardak suyla birlikte blenderdan geçirilir. Tercihe göre süzülmeden içilebilir. Tadını güzelleştirmek için birkaç damla limon suyu eklenebilir.

4.     Elma ve Limonlu Lahana Suyu

Lahana suyuna elma eklenmesi bağırsak fonksiyonunu iyileştirir ve açlık hissinin ortadan kaldırılmasını sağlayarak yemek yeme ihtiyacını azaltır. Bunun yanında limon suyu, lahananın acı tadını bastırır ve yağların yok edilmesine yardımcı olur.

1 bardak su ile 1 adet lahana yaprağı, 1 yeşil elma ve yarım limonun suyu blenderdan geçirilir. Tercihe göre süzülmeden de içilebilir.

elma lahana suyu
Lahana Detoksu İle Kilo Verme 37

5.     Çilek ve Ananaslı Lahana Suyu

Çilek ve ananas; açlık hissinin azaltmaya yardımcı olan, lif bakımından zengin besinlerdir.  Vücuttaki fazla sıvının atılmasına yardımcı olur.

1 lahana yaprağı, 2 çilek, 1 dilim ananas ve biraz nane yaprağı blenderdan geçirilir. Tercihe göre süzülmeden de içilebilir.

6.     Havuç ve Portakallı Lahana Suyu

Havuç, karaciğerdeki fazla safra ve yağı ortadan kaldırmaya yardımcı olan tonik ve arındırıcı bir etkiye sahiptir. Portakal ile birleştiğinde karbonhidrat ve yağların emilimini azaltmaya yardımcı olur.

1 küçük havuç, 1 veya 2 portakalın suyu ve 1 lahana yaprağı blenderdan geçirilir. Tercihe göre süzülmeden de içilebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir