Kulak Ağrısı İçin Tatlı Badem Yağı Nasıl Kullanılır?


Ciddi bir kulak ağrısı yaşayanlar bilir ki, bu ağrı insanı gözyaşlarına boğabilir hatta bir bebeği gece boyunca çığlık çığlığa ağlatabilir. Ancak bu kulak ağrısını kısa sürede hafifletmek için yapılacak şeylerin de olduğunu bilmek sevindirici bir haber olabilir. Natural Home Remedies.org, tatlı badem yağının yüzyıllardan beri ilaç olarak kullanıldığını ve günümüzde de kulak enfeksiyonu hastalıklarında son derece kabul edin ve kullanılan bir tedavi yöntemi olduğunu söylüyor. Kendinizde ya da bir yakınınızda kulak ağrısı olursa, rahatlatmak için  tatlı badem yağı rahatlamanıza yardım edebilir.

Aşama 1

Eczanelerden tatlı badem yağı alın. Rafine edilmemiş ve tıbbı amaçlar için kullanılmak üzere hazırlanmış küçük boyutlu şişelerde satılır. Eczaneden alınan tatlı badem yağı rafine edilmediği için yemek pişirmek amacıyla kullanılamaz. Ya da bulabileceğiniz en iyi en doğal zeytin yağını, Natural Home Remedies.org’a göre tıbbi amaçlar için ya da yemek yapmak için de kullanabilirsiniz.

Aşama 2

Eczaneye gitmek istemiyorsanız, yüksek kalitede ve doğal zeytinyağı satan yerlere giderek organik, sızma bir zeytinyağı da satın alabilirsiniz. Zeytinyağının bozulmasını önlemek için kuru ve serin bir dolapta saklamalısınız.

Aşama 3

Şeffaf bir cam yerine, tercihen mavi, kahverengi ve koyu yeşil olan küçük cam şişede satılan ürünleri tercih edin. Koyu renkli şişe yağın besinlerini ve tıbbı özelliklerini muhafaza etmeye yardım eder. Şişeyi ve damlalığı ayırın ve mikroplardan arındırmak için 10 dakika boyunca suda kaynatın. Kullanmadan önce kurumasını bekleyin.

Kulak Agrisi Icin Zeytinyagi Nasil Kullanilir

Aşama 4

Steril damlalıklı şişe alın ve içini zeytinyağı ya da, tatlı badem yağı ile doldurun. Şişenin ağzını kapatarak vücut sıcaklığına genele kadar kadar ılık suda ısıtın. Çok sıcak olmasını önlemek için şişeyi bileğinizin iç kısmına dokundurarak sıcaklığını test edin. Sıcaklık vücut sıcaklığı ile aynı değerle olmalıdır.

Aşama 5

Ağrıyan kulağınıza, ılık hale gelmiş olan yağdan 2 – 4 damla kadar damlatın ve yağın iyice nüfuz etmesini sağlamak için başınızı bir süre yatay pozisyonda tutun. Zeytinyağı doğal olarak antiseptik özellik içerir. Jethro Kloss, Back to Eden adlı kitabında anlattığına göre zeytinyağı, kulak enfeksiyonlarını ve diğer kulak şikâyetlerini hafifletmeye yardım ediyor.

Aşama 6

Kulağınıza damlattığınız yağın dışarıya doğru akmasını önlemek için kulağın giriş kısmına pamuk parçası yerleştirin. İşlemi tamamladıktan sonra 10 -15 dakika boyunca yatmaya devam edin. Böylece ağrıyan kulağınızın ağrısının giderilmesi için yağ etki etmeye devam eder.

Aşama 7

Kulak ağrınız geçene kadar yukarıda bahsedilen adımları gerektiği kadar yapmaya devam edin.

Kulak Agrisi Nasil Gecer

Kulak Ağrısını Geçirmek İçin Gerekli Olan Malzemeler

  • Pamuk
  • Koyu renkli cam damlalık şişesi
  • Tatlı badem yağı ya da organik sızma zeytinyağı
  • Isıtma yastığı

İpucu

Yağı sıcak tutmak için ve kulağınızı rahatlatmak amacıyla sıcak uygulama yapmak için, kulağınıza pamuk yerleştirdikten sonra kulağınıza ılık bir kompres ya da ısıtma yastığı uygulayabilirsiniz. Isıtma yastığı açık haldeyken kesinlikle uyumayın.

Uyarı!

Bu yöntemi birkaç kere uyguladıktan sonra kulak ağrınız, kulak enfeksiyonunuz geçmez ya da daha kötüleşirse mutlaka doktora başvurun. Kulak zarınızın hasar gördüğünü düşünüyorsanız kulağınıza herhangi bir sıvı damlatmayın. Burada yazılan bilgiler bilgilendirme amaçlı olup asla tıbbi tavsiye verme amaçlı değildir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir