Konuşarak Kaç Kalori Kaybedilir?


Kalori yanığı birçok faktör tarafından belirlenir. Metabolik gereksinimler, organ ve fiziksel sağlığı korumak için kaç kalori yakıldığını gösterir. Herhangi bir ek kalori yanığı yaş, kilo ve aktivite ile belirlenir. Konuşma gibi yerleşik aktiviteler bile şaşırtıcı derecede önemli bir kalori yanığına sahiptir.

Cinsiyetin Önemi

Erkekler ve dişiler farklı bir metabolik hızda kalori yakarlar. Erkekler, katılımcıların aktivitesi ve yaşı aynı olsa bile, daha yüksek kalorili yanmaya izin veren daha yüksek metabolizmanın tadını çıkarma eğilimindedir. Örneğin, 185 kilo ağırlığında 35 yaşında bir kadın. bir sandalyede otururken telefonda bir saat konuşma başına 6 daha az kalori yakacak, 185 kilo ağırlığındaki 35 yaşındaki bir erkeğe göre.

Kilo Yanılgıları

Daha yüksek kilolu insanlar, daha zayıf arkadaşlarından daha fazla kalori yakarlar. Daha fazla vücut kütlesini korumak için daha fazla kalori gerekir. 135 kilo ağırlığında 35 yaşında bir kadın. 185 kilo ağırlığında aynı yaştaki bir kadına kıyasla, saatte 46 kilo kolay konuşma yakacak., kim kolay konuşma saatte 53 kalori yakacak.

Konusarak Kac Kalori Kaybededilir
Konuşarak Kaç Kalori Kaybedilir? 36

Yaşın Etkileri

Yaş, konuşma sırasında kalori yakma üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yazarlar Steve Vickery ve Marilyn Moffat’a göre, cinsiyet ne olursa olsun, genç insanlar daha yaşlı meslektaşlarından daha fazla kalori yakmalarına veya başka bir aktivite yapmalarına izin veren daha hızlı bir metabolizmaya sahiptir. 18 yaşında ve 150 lbs genç bir adam. saatte 57 kalori yakacak, aynı boy ve kiloda 80 yaşındaki yaşlı bir beyefendi aynı miktarda konuşma için 43 kalori yakacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir