Kombi Servisi Seçimi Nasıl Yapılır


Günümüzde çok yaygın olarak kullanılan doğalgaz nedeni ile artık neredeyse her evde bir kombi bulunuyor. Kombi, insanoğlunun icat ettiği en önemli araçlardan biridir. Isınma sorunumuzu ortadan kaldıran kombiler bizim baş tacımızdır. Ancak kombilerin uzun yıllar sorunsuz çalışabilmesi için bakım gerektirir. Bunun için de Kombi servisi her zaman yanınızda olacak. Bakımlarının zamanında ve usulüne uygun yapılması hem verimliliği artıracak hem enerjiden de tasarruf sağlayacaktır. Bakımları düzenli yapılmayan kombiler eninde sonunda arızalanacaktır. Bu kaçınılmazdır.

Kombi Servisi Nedir?

Kombi konusunda uzman teknisyenler tarafından kombi servis, bakım, onarım ve benzeri hizmet veren sektördür. Kombi ve kazanların periyodik bakımı mutlaka önemlidir ve düzenli olarak bir Kombi servisi tarafından yapılmalıdır. Ayrıca kombilerinizde yaşayabileceğiniz bir sorun karşısında yine ilk arayacağınız Kombi servisiolmalıdır. Yaşanabilecek kazan ve kombi arızaları, suyun ısınmaması, cihazınızın gösterge panelinin göstermemesi, enerji kesintisi gibi sorunlar ve bunların yanında yıllık rutin bakımlar ve baca temizleme ve bakımı son derece önemli.

Kombilerin arıza yaptıklarında parçaların yenilenmesi ya da tamiri mümkün mü önce buna bakılır.  Arızalı parçaların değiştirilmesi gerekiyorsa Kombi servisi tarafından en uygun fiyatlarla, eğer ürününüz garanti kapsamındaysa tamamen ücretsiz olarak yapılıyor ve yenileri ile değiştiriliyor.

1 33
Kombi Servisi Seçimi Nasıl Yapılır 36

Kombinin Yıllık Bakımı Nedir?

Kombilerin bakıma ihtiyacı olduğunu zaten söylemiştik. Yıllık kombi bakımı, kombinizin bakımlarının düzenli olarak yapıldığı ve olası sorunlara karşı önlem almanızı sağlayan bir hizmettir. Kombi ve kazan bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Bir kere yapılıp bırakılamaz. Yıllık kombi bakımının hayatınıza ve kombinize neler katacağı hakkında daha fazla bilgi için Kombi servisi ile de görüşebilirsiniz. İletişime geçildiği anda alanında uzman teknisyenlerimiz adresinize gönderilir ve gerekli incelemeler ve bilgilendirmeler yapılır.

Kombi ile ilgili arızaları giderir, istek üzerine kombi temizliği veya petek temizliği de yapılır. Güvenilir, deneyimli servis kadromuz gerekli teknik bilgiye sahip olup, genel nezaket kurallarının ve müşteri ziyaretinin de bilincindedir. Müşteri şikâyetlerinin yaşanmaması için servis ve parça değişimleri kayıt altına alınmaktadır. İstediğiniz gün ve saatte hizmet vererek kombinizin bakım veya onarımını gerçekleştirebiliriz.

Düzenli Kombi Bakımı

Kombilerinizin bakımlarını düzenli yaptırdığınızdan emin olun. Kombi bakımının yıllık olarak yapılması tavsiye edilir. Düzenli kombi bakımı, hem kombide olası arızaların önüne geçilmesi, hem de var olan ve farkında olmadığınız arızaların tespit edilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Ayrıca, düzenli kazan bakımı ve radyatör temizliği sayesinde enerji verimliliğini artırmaya ve paradan tasarruf etmeye yardımcı olabilirsiniz. Peki, kombiye ne zaman servis almalısınız? Aslında bunun için belirlenmiş bir zaman yok; ancak bu bakımı sonbahar aylarında yapılmış olması, aktif olarak kullanacağınız kış aylarından önce gerekli tedbirlerin alınması için önemlidir. Bunun için Kombi servisi ile iletişime geçiniz.

2 31
Kombi Servisi Seçimi Nasıl Yapılır 37

Kombi Arızalanırsa Ne Yapmalıyım?

Bütçenizi korumak istediğinizi ve bu nedenle size en uygun teklifi verecek kişi/firmalardan destek almayı düşündüğünüzü tahmin edebiliriz. Eğer kombiniz arıza yapmışsa mutlaka tecrübeli ve yetkili bir firma bulmalısınız. Ancak güven esas olduğu için size mutlaka Kombi servisi tavsiye edilir. Bu konuda size tavsiyemiz kombinizin markasına hizmet veren yetkili servislerden veya konusunda uzman ustalardan destek almanızdır.

Bu, kombinizin bakımını yaparken göz önünde bulundurmanız gereken en önemli noktalardan biridir. Sonuçta, hiçbir şey güvenliğinizden daha önemli değildir. Evinize gelen kombi servis personelinden kombinin arızasının sebebini de mutlaka araştırın. Yanlış bir kullanımdan mı kaynaklanmış yoksa daha farklı sorunlar mı var ya da bu arızalar tekrar eder mi. Etmemesi için neler yapılmalıdır. Tüm bu konularda servis personeli size detaylı bilgiler verecek hem sizin hem de kombinizin sağlığı için gerekli tavsiyelerde bulunacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir