Kısa ve Küçük Baldırlara Sahip Olmak için Yapmanız Gerekenler


Koşu mesafeleri baldırlarınızı inceltebilir.

Baldırlarınızın boyutunu küçültmenin en iyi yolu, baldırlarınızın yağ veya kas nedeniyle büyük olup olmadığına bağlıdır. Baldırlarınız yağlıysa, tükettiğiniz kalorileri azaltarak ve diyet ve egzersiz yoluyla yaktığınız kalorileri artırarak genel kilonuzu azaltmalısınız. Baldırlarınız çok kaslıysa, muhtemelen zaten egzersiz yapıyorsunuzdur, bu nedenle diyetinizi değiştirmeniz ve egzersiz rutininizi değiştirmeniz gerekecektir. Bu, herhangi bir yaştaki insanlar için geçerlidir.

Yağ Ortadan Kaldırın

Adım 1

Sağlıklı yemek seçenekleri ile kalori alımınızı azaltın.

Günde tükettiğiniz kalori sayısını azaltın. Daha fazla yağsız protein, kepekli tahıllar ve taze sebzeler yiyin. Günde kaç kalori yaktığınızı ve günde fazladan 500 ila 1.000 kalori yakmak için kaç kalori tüketmeniz gerektiğini belirlemek için Bazı cep telefonu uygulamalarından yardım alabilirsiniz. Bu oranda, sağlıklı bir kilo verme oranı olarak kabul edilen haftada 1 ila 2 kilo yağ kaybetmeniz muhtemeldir.

Adım 2

Yüzmek, baldırlarınızı forma girmenin harika bir yoludur.

Haftada beş gün 30 ila 60 dakika orta derecede yoğun egzersiz yapın. Sabit bisiklet gibi baldırlarınızı pompalayan egzersizlerden kaçının. Yürüyüş, koşu ve yüzme daha iyi seçeneklerdir.

Adım 3

Buzağılarınızı direnç bazlı egzersizlerle eğitmek tonlarını artıracaktır.

Haftada iki gün kuvvet antrenmanı egzersizleri yapın. Baldırlarınızı çalıştırıyorsanız, hafif ağırlıklar kullanın ve sürekli pompalama hareketlerinden kaçının.

Adım 4

Yürüyüş gibi açık hava etkinlikleri zamanla baldırlarınızın görünümünü geliştirecektir.

Gün boyunca genel etkinliğinizi artırın. Tv izlemek yerine yürüyüşe çıkmayı veya evcil hayvanlarınızla oynamayı tercih edin. Park yerine daha uzağa park derek işe veya mağazaya daha uzağa yürüyün. Bir egzersiz topuna oturun veya işte durun veya ofisinizde serbest ağırlık veya direnç bandı bulundurun.

Ayrıca Buna Bakın  Saçlarınız Dökülüyorsa Sebebi Bu Olabilir. Saçları Dökülenlere Öneriler

Kası Azalt

Adım 1

Tükettiğiniz kalori miktarını azaltmak için bilgisayarınızdan yada cep telefonunuzdan hesaplama araçları kullanabilirsiniz.

Tükettiğin kalori sayısını azalt. Yine, günde kaç kalori yaktığınızı ve kaç kalori tüketmeniz gerektiğini belirlemek için bazı cep telefonu uygulamalarından yardım alabilirsiniz.

Adım 2

Yoga ağırlık antrenmanlarına bir alternatiftir.

Ağırlık kullanmak yerine kuvvet antrenmanı için yoga veya Pilates yapın. Bu egzersizler kaslarınızı hafifçe çalışır ve uzatır, böylece hantal kas oluşturmak yerine dayanıklılığı artırırsınız.

Adım 3

Öne doğru eğilerek uzatın.

Baldır kaslarınızı her gün beş ila 10 dakika boyunca, özellikle egzersiz yapmadan önce, ancak kısa bir ısınmadan sonra uzatın. Ayaklarınız önünüzde olacak şekilde yere oturun ve olabildiğince öne eğilin veya bir adımdan bir topuk sarkıtın ve topuğunuzu yavaşça yere doğru itin.

Adım 4

Koşmak ince baldırlar için harika bir yoldur.

Özellikle bacaklarınız için daha fazla aerobik egzersiz ve daha az kuvvet antrenmanı yapın. Baldırlarınız için bisiklet gibi pompalama hareketi gerektiren egzersizlerden kaçının. Koşmak, tempolu yürüyüş ve yüzmek baldır kaslarını ince ve kısa görünmesi için daha iyidir.

Adım 5

Baldırlarınızla antrenman yapmak için daha küçük ağırlıklar kullanın.

Baldırlarınızla gerçekleştirdiğiniz herhangi bir ağırlık antrenmanında daha fazla tekrar ile daha hafif ağırlıklar kullanın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.