Kısa Sürede Kol Kasları Nasıl Geliştirilir? Kol Kası Yapmanın Yolları


Güçlü ve formlu kollara sahip olmak hem erkek hem de kadınların hedefidir. Özellikle fitness sporu ile uğraşanların ilgi gösterdiği bir bölgedir. Bu fitness çalışması ile birlikte günlük olarak hazırlanan programlarla arzu ettiğiniz kol görünümü kısa sürede oluşabilir, kendiniz için en ideal görüntüye kavuşabilirsiniz. Kol bölgesinin sıkılaştırması için neler yapılmasını merak edenler için yazımızda detaylı bilgileri ve önerileri bulabilirsiniz. Kol kaslarının sıkılaşması için ilk adımda hafif çalışmalar gerçekleştirin. Burada 2 ya da 3 kilogramağırlığındaki dambıllar size yardımcı olacaktır. Dambıl ağırlıkları kadın ve erkekler için değişiklik gösterir. Bu ağırlık oranı kadınlar da 10’ kadar erkeklerde ise 20 kiloya kadar çıkar.

Kol Kasının Sıkılaştırılması İçin Hangi Egzersizler Yapılabilir?

İstenilen kol görünüme kavuşabilmek için sadece ağırlık kaldırmak yeterli değildir. Burada hem pazı bölgesini hem de triseps bölgesine uygun çalışmalar yapmalısınız. Eğer ince kollara sahipseniz burada biceps ve triseps bölgelerinde egzersiz uygulamanız gerekir. Güçlü kollara sahip olmak isterseniz daha çok ağırlık kaldırabileceğiniz egzersizleri tercih edebilirsiniz. Burada yapacağınız ağırlık kaldırma setleri sürecin uzaması ya da kısalmasını etkileyecektir. Kol kası için kaldırmanız gereken ağırlık miktarını belirleyebilmeniz için doğru bir program şarttır. Bu program kapsamında düşük seviyeden başlayarak yüksek seviyedeki ağırlıklara çıkmalısınız.

Kol Kası İçin Pratik Egzersizler - Mahmure

Başlangıç Programında Kaç Set Uygulanmalıdır?

Kol kaslarınızın geliştirilmesi için kullanılacak program için setlere göre çalışmalar gerçekleştirmelisiniz. Düzenli çalışma ve size uygun setlerle maksimum sonuçlar alabilirsiniz. Burada hafif dambıllarla ya da ağırlıklarla başladığınızda çekiç, halter bukleleri, havai, komisyon ve dips tricepsleri egzersizlerini yapabilirsiniz. Programda belirlenen bu egzersizler gün içerisinde farklı saat dilimlerinde ya da tek seferde gerçekleştirilebilir. Burada uygulamayı gerçekleştirmeniz için uygun zaman dilimleri ise 15 ya da 20 saniye arasında değişiklik gösterebilir.

Kol Kası Egzersizlerinde Ağırlık Seviyeleri Nasıl Olmalıdır?

Kol kası için pek çok farklı egzersiz olduğunu daha önce de belirtmiştik. Bu egzersizler arasında size en uygun seçeneği tercih ettikten ve başlangıç seviyesini geçtikten sonra daha yüksek ve istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayacak ağırlıklara geçiş yapabilirsiniz. İkinci aşama kol kası egzersizleri için düşük olan dambıllarda daha yüksek ağırlıklar ile çalışmalısınız. Bu ağırlıklara uygun bir fitness programını vücudunuza en uygun seçenekle ilerletebilirsiniz. İlk başladığınızda kol kaslarınızı bir anda yormamanız gerektiğini ve en fazla 3 kiloluk ağırlıklarla çalışmanız gerektiği unutmayın. Aksi halde kol kaslarınız çabuk yorulacak ve kas ağrılarına maruz kalacaksınız. Bu durumun önüne geçmek için vücudunuzu iyi tanımalı ve gerekirse bir uzman desteği almalısınız.

Kol kaslarını geliştirmek isteyenler evde bunları yapmalı! - Sağlık  Haberleri

Kol Kası İçin Hangi Aletler Kullanılmalıdır?

Kas egzersizleri konusunda kilo azanımı sağlamak için bazı aletlere ihtiyacınız vardır. Burada dambıl, halter, güç bantları kol kası egzersizleri için en çok tercih edilen egzersiz aletleridir. En kolay bulunan alet ise dambıllardır. Hem uygun fiyatlı hem de yer tutmayan dambıllar ile kol kası çalışmak kolay ve konforludur. Dambıl ile hedefinize ulaşmanız için 4 yolu izleyebilirsiniz Bunlardan birincisi üç set olmak üzere 15 tekrar, ikincisi hafta içinde en az iki gün program, kas sıkılaştırıcı egzersiz ve zaman içerisinde egzersiz seti ve ağırlıklarının arttırılması.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir