Kırmızı Pancar Turşusu Gerçekten Yararlı mı?


Gıda üzerine yapılan bir araştırma sonucunda pancar turşusunun her daim mükemmel bir atıştırmalık olduğu ve mucizevi etkileri olduğu kanıtlandı. Ayrıca turşusu yapılan pancarın insan vücudu üzerinde 7 sağlık yararı olduğu açıklandı. Pancar konservesi ya da pancar turşusu tüketerek pancarın tüm sağlık faydalarını uygun bir sistemle korunmuş bir şekilde elde etmiş olursunuz.

Pancar Turşusu

Turşu, pancarın tazeliğini üst seviyede korur, bu sayede lezzetli pancar kökünün iyiliğinin tadını istediğiniz anda alabilirsiniz. Pancar turşusu, değerli besinler ve lifler içeren düşük yağlı bir enerji kaynağı elde eder. Bu gıdaları diyet listenize eklemek, sağlıklı kilo vermenize, kemik yapılarınızı korumanıza, kan basıncınızı düzende tutmanıza ve kronik hastalık riskinizi düşürmeye destek olabilecek önemli vitaminler, mineraller ve antioksidanlar dâhil olmak üzere pancarın tüm sağlık yararlarını ortaya çıkartacaktır. 

Pancar turşusu tarifi

Pancar Turşusu Püf Noktası

Pancar turşusu ile ilgili en önemli ipucu ve püf noktası pancar turşusu tüketmenin, betasiyaninlerden, flavonoidlerden ve nitrik oksitten tüm antioksidan faydaları elde etmenize destek olmasıdır. Özellikle C vitamini, manganez ve B vitaminleri gibi zengin besin kaynaklarından bahsetmeye bile kesinlikle gerek yoktur. 

Düşük Kalorili Pancar Turşusu

Pancar turşusu, pancarla aynı sağlık faydalarını sunar. Fakat ilave şeker ve tuz bakımından ticari anlamda konserve markalar arasında birçok değişiklikler vardır. Yarım çay fincanı dilimlenmiş pancar turşusunda sadece 74 kalori oluşur ve pratikte kesinlikle yağ ve kolesterol içermez. Pancar turşusu tam anlamıyla bir enerji deposudur. Vücuda inanılmaz derecede enerji sağlar. Orta derecede yüksek karbonhidrat ile 1gram yarım fincan başına, pancar turşusu başta beyin olmak üzere kalp, sinir sistemi ve böbrekler için faydalıdır.

Kırmızı pancar turşusu tarifi - Son Dakika Haberleri Milliyet

Sporla ilgileniyorsanız pancar turşusu içerisindeki karbonhidratlar antrenman kapasitenizi büyük bir oranda arttırabilir. Spor Tıbbı British Journal kan şekeri düzeylerini ayarlamak için pancar turşusu tüketilmesini öneriyor. Sofra şekerinin aksine, pancar turşusu içerisinde yer alan şeker miktarı, enerjiyi devam ettirmek için daha kararlı bir kan şekeri seviyesi sağlayan pancar tüketiminin yapılması gerektiği kanıtlanmış bir konu olarak biliniyor. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir