Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir?


Kırışıklıklar yaygın bir dermatolojik şikayettir. Doğal yaşlanma sürecinden veya yaşam tarzından, diyetten veya uzun süre güneşe maruz kalmaktan dolayı cildinizde görünen kıvrımlar veya kırışıklıklar oluşabilir. Kırışıklıklar daha çok yüzde, saç çizgisinin altında yatay çizgiler olarak ve alnınızda veya kaşlarınız arasında dikey çizgiler olarak görülür.

Kırışıklıklar hem kadınları hem de erkekleri etkiler ve özellikle bunlardan çok varsa yaşlı görünmenizi sağlayabilir. Plastik cerrahi veya reçetesiz satılan ilaçlar gibi kırışıklıklar için pek çok tedavi vardır. Bununla birlikte, bu yöntemler pahalı olabilir ve cildi tahriş edebilir. Neyse ki, kırışıklıkları gidermek için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler vardır.

1. Doğal kremler uygulayın

Cildinize yüksek kaliteli, tamamen doğal bir kırışıklık önleyici krem ​​uygulayın. Bu kremler, cildinizdeki kırışıklıkları gidermek için cildinizi nemlendirir ve dolgunlaştırır.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Dogal-krem.jpg

Doğal kırışıklık karşıtı kremler satın alırken, koenzim Q10 veya resveratrol gibi etkili bileşenler arayın. Cildinize uygulamadan önce talimatları okuyun.

2. Multivitamin Kullanın

Her gün biotin ve C, A ve E vitaminleri içeren multivitamin alarak kırışıklıkları doğal olarak ortadan kaldırın. Multivitamininiz ayrıca astaksantin ve likopen adı verilen doğal antioksidanları da içermelidir. Bu iki güçlü madde, güneş ışığının ultraviyole ışınlarına aşırı maruz kalmanın neden olduğu yaşlanma etkilerini tersine çevirerek kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olabilir.

3. Bol su için

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı bol-su-icin.jpg

Kırışıklıkları gidermek için her gün 10 ila 12 bardak su için. Yeterli su içmek böbreklerinizin vücudunuzdaki toksinleri temizlemesine yardımcı olur, böylece cildinizin nefes alabilmesi için cilt gözeneklerinizi açar.

Su eksikliği cildinizin kurumasına ve kırışmaya neden olur, bu nedenle bol su içmek kırışıklıkları giderirken cildinizin nemli kalmasına yardımcı olur.

4. Cadı ela özü

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Cadi-ela-ozu.jpg

Yatmadan önce her gün kırışıklıklarınıza cadı ela özü uygulayın. Cadı ela, cildinizi sıkılaştırarak kırışıklıkları gidermeye yardımcı olan tanenler içerir. Temiz bir pamuk topuna 4-5 damla cadı ela özü uygulayın ve etkilenen bölgeye küçük dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Gece boyunca cildinizi bırakın ve sabaha kadar yıkayın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir