Kilo Vermeye Yardımcı Hint Sebzeleri ve Meyveleri


Ulusal Diyabet ve Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Enstitüsü’ne göre,  her 3 yetişkinden ikisi aşırı kilolu veya obez. Fazla kilo taşımak diyabet, kalp hastalığı, osteoartrit, karaciğer hastalığı ve belirli kanser türleri riskinizi artırır. Hint yemeklerinden hoşlanıyorsanız ve kilonuzla mücadele ediyorsanız, bir süre düşük kalorili, yüksek lifli meyve ve sebze tüketmek sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur sebzeler. Kilo vermeye yardımcı olan sebze ve meyveler bu konuda uzman kişiler ve hekimler tarafından tavsiye edilir. Bu yolda kullanılan kimyasal ilaçlar kesinlikle hekimlere danışarak kullanılmalıdır.

hint meyveleri 1
Kilo Vermeye Yardımcı Hint Sebzeleri ve Meyveleri 36

Kilo Vermeyle İlgili Temel Bilgiler

Kilo vermek için, vücudunuzun mevcut ağırlığını korumak için ihtiyaç duyduğundan daha az kalori tüketerek bir kalori açığı yaratmanız gerekir. Bu açığı elde etmenin sağlıklı yolu, diyetinizi, kalori alımınızı azaltırken sizi dolduran düşük kalorili, besleyici yoğun yiyeceklerle doldurmaktır. Kilo vermeye yardımcı olan,  hint meyve ve sebzelerini kilo verme diyetinizin temeli haline getirmek iyi bir yoldur.

Hint Sebzeleri

1/2 fincan pişmiş,  veya 1 fincan çiğ nişastasız,  sebze ortalama sadece 25 kaloriye sahiptir. Hint nişastalı olmayan sebzeler arasında papdi, lauki, chukandar, hanımın parmakları, parwar, valore, ridge kabak, suva bhaji, Surgavo, palak, taro kökleri ve yaprakları, brinjal, guvar, havuç, maş fasulyesi, karela, yeşillik, kankoda, marul ve domates bulunur.

hint sebzeleri
Kilo Vermeye Yardımcı Hint Sebzeleri ve Meyveleri 37

Nişastalı sebzeler ayrıca diyetinize sağlıklı bir katkı sağlar, ancak kalori bakımından nişastasız çeşitlerden daha yüksektir. 1/2 fincan mısır, 1 fincan karışık bezelye , küçük bir patates, 1/2 fincan az yağlı patates subji  veya 1 fincan kabak, porsiyon başına yaklaşık 80 kalori içerir.

Hint Meyvesi

Genel olarak, bir porsiyon Hint meyvesi 60 kaloriye sahiptir. İyi seçenekler arasında küçük bir elma veya portakal, 1/2 bardak mango, küçük bir muz, 17 küçük üzüm, bir orta boy sapota veya seetafal, iki küçük erik, 1 1/4 fincan karpuz, 1 fincan papaya küpü veya üç hurma bulunur.

Meyve ve Sebze Diyeti İpuçları

En az kalori ile tok kalmanıza yardımcı olmak için tabağınızın yarısını nişastasız sebzelerle doldurun. Her zamanki nişastanızın yerine pirinç veya roti gibi nişastalı sebzeler kullanın. Bhujja veya handava gibi tatlı bir tatlı yerine, yemeğinizi düşük kalorili, doğal tatlı meyvelerle bitirin. Çoğunlukla sağlıklı yiyecekler yiyor olsanız bile, çok fazla kalori yemek kilo alımına neden olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir