Kilo Kaybı İçin Mide Enjeksiyonu Nedir?


Koryonik gonadotropin (HCG), hamile kadınların plasentası tarafından kendiliğinden olarak üretilen bir hormondur. Web sitesi HCG diyet bilgilerine göre, beynin metabolizmayı etki eden bir kısmı olan hipotalamusu uyarır ve yağ depolamayı harekete geçirir. Bir kadın hamileyken bu, vücudunun plasentaya besin sağlamasına destek olur ve fetüsün büyümesi için enerji sağlamaktadır. HCG diyeti, bu hormonun günlük enjeksiyonları ile düşük kalorili bir diyetin birleşimidir.

Tarihi

1967’de İngiliz doktor Albert T. Simeons, HCG kullanarak obezite tedavisi için bir kilo verme programını başlatmıştır. Simeons, hcg’nin, plasenta yöntemiyle, başka yoldan yiyecek alamayan bir fetüse beslenme sağlamak adına vücutta bulunan yağ birikimlerini kullandığını bulmuştur. Daha sonra, küçük günlük dozların aşırı kilolu, obez ve hamile olmayan kadınlarda kilo vermeye yardımcı olabileceğini gerçekleştirmeye başladı. 1970’lerde HCG, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak kullanılabilir hale gelmiştir. Bazı doktorlar, onlara güvenli bir iş garantisi verdiği için bundan yararlanmıştır. Hasta, haftada bir enjeksiyon için ofise gelmeye başlamıştır. Ancak, 1975 yılında, Gıda ve İlaç İdaresi, bu ürüne ilişkin tüm reklamların, ürünün geçerliliğinin kanıtlanmadığını belirten bir sorumluluk reddi beyanı içermesini zorunlu hale getirmiştir. 2008’de Major League Baseball yasaklı madde listesine eklendi ve 2009’da Amerikan Obezite Tıp Derneği, diyeti kınayan rapor yayınlandı.

HCG diyetinde kendinize bir HCG aşısı yapabilir veya bir HCG takviyesi alabilirsiniz. Bu diyeti uygulayarak, her gün yediğiniz kalori miktarını ciddi şekilde sınırlayacaksınız. Genellikle önerilen kısıtlama 500-800 miktarının yarısından fazla aza indirilmesi gerekir. Diyetler genellikle tıbbi gözetim altında sağlayan kilo verme kliniklerinde sunulmaktadır. HGC Diyet Bilgi web siteye göre, bu programı izleyen kişiler günde 0,5 ila 3 kilo kaybı yaşayabilirler. Genellikle kilolar ilk günde kayıp yaşanmaktadır. Web sitesinde belirtilen, sebze ve lif alımınızı artırmanın kilo kaybını hızlı yaşanabileceğine destek olacağını ifade etmiştir.

Yan etkileri, çok az kalori, tüm beslenme ihtiyaçlarınızı karşılamanızı engelleyebilir ve diğer sağlık sorunları için sizi riske sokabilir. Çok hızlı kilo kaybı yaşanırsa safra kesesi taşlarına davetiye çıkartabilir. HCG hormonunun etkisi, baş ağrısı, depresyon, sinirlilik, halsizlik gibi yan etkileri bulunmaktadır.

Dikkat Edilmesi Gereken Nokta

HCG diyeti FDA onaylı değildir, bu sebeple bu veya buna benzer kilo verme programına başlama öncesi doktorunuza danışmalısınız. Ayrıca, İnternet üzerinden satın alınan HCG malzemelerinin güvenliğini garanti etmeden almamalısınız ve buna dikkat etmelisiniz. MayoClinic.com’a göre, bu diyete bağlı kalırsanız, enjeksiyonu durdurursanız ve kalori alımınızı daha “normal” bir düzeye çıkarırsanız, kaybettiğiniz kiloyu geri alma ihtimalinizin daha yüksek olacağını unutmamak gerekir.

Zayıflama aşısı (HCG), hamilelik sırasında plasentadan salınan bir hormon olarak göze çarpıyor. İlk kez hamilelikten sonra aşırı kilolu kadınlar tarafından kullanmıştır. Birçok tıbbi araştırma, düşük kalorili diyet ve egzersizi günlük HCG kullanımıyla birleştirmenin ciddi yağ kaybına yol açabileceğini, sizi fiziksel olarak iyi durumda tutabileceğini ve doğal olarak sağlıklı olmanıza yardımcı olmaktadır. HCG ayrıca kilo verme aşısı veya kilo verme enjeksiyonu olarak da bilinir.

1 60
Kilo Kaybı İçin Mide Enjeksiyonu Nedir? 36

HCG aşısı yardımıyla verilen kilolar çok sağlıklıdır. Aşının işe yaraması için sıkı bir diyet gerekir. Kilo kaybı için aşılama yaklaşık 2-3 ay sürmektedir. Kişinin durumuna göre farklı seanslarda kullanılır ancak bunu desteklemek için verilen diyet yağsız diyettir. Bunun nedeni zayıflama aşılarının yağ yakmasıdır. Vücuttan yağ alınmayarak vücutta biriken yağ yakmasını sağlanır. HCG nasıl çalışır? Endojen bir hormondur. HCG hormonunun çok küçük miktarları kilo kaybı için kullanılır. Bu düşük HCG dozu hamileliğe etki etmemektedir. Bu sebeple hem erkekler hem de kadınlar güvenle kullanabilir.

Vücudunuzun ihtiyaç duyduğundan daha az kalori yakmanız ve vücudunuzu ihtiyacınızdan daha fazla yormanız gerekir. Bu basit matematiği çok sağlıklı bir şekilde desteklemenin ilk yolu kilo verme aşısıdır. Zayıflama aşısı, desteksiz tek başına kullanıldığında yardımcı olamaz. Seanstan bir ay önce başlayan ve seans bittikten sonra da devam eden bir diyet programı kullanılır. Ayrıca süreç boyunca spor egzersizleri kullanılır. Başka bir deyişle, kilo verme aşısı, karmaşık bir kilo verme yönteminin sadece bir bileşenidir. Zayıflama aşısının içindeki etken maddeler nelerdir, vücudu hamileliğe hazırlar ve embriyonik gelişim için gerekli olan progesteron ve östrojen hormonlarının üretilmesine yardımcı olur. Bu nedenle, diğer gebelik hormonlarının uyarıcı bir işlevi olduğu gözlemlenir. HCG hormonu gebeliğin erken dönemlerinde yoğun olarak üretilir ve sonrasında seviyeleri düşer.

2 59
Kilo Kaybı İçin Mide Enjeksiyonu Nedir? 37

Bahsedilen zayıflama aşısı temel olarak aç hissetmenizi engeller. Diğer iddia edilen etkiler, hızlı yağ yakma ve hızlandırılmış metabolizma gibidir, ancak HCG hormonlarının bunlara doğrudan neden olduğu henüz kanıtlanmamıştır. Bunun yerine susuzluğunuzu ve iştahınızı azalttığı için daha rahat yiyebilirsiniz, diyet ve egzersiz sonucunda yağ yakmış olursunuz.  Bu nedenle HCG hormonları diyet ve egzersiz programları ile birlikte kullanılmaktadır. Kilo verme aşısı; Yani amaç HCG hormonları takviyesi yaparak ve çok düşük kalorili bir diyete geçerek hızlı bir şekilde kilo vermektir. Enjeksiyonla zayıflama aşısı (HCG takviyesi) yaparken hastaya küçük bir iğne verilir. Hastalar kendileri de kullanabilir. HCG hormonu kullanımı (enjeksiyon yöntemi durumunda) günlük tek bir iğne şeklindedir. Bu iğneler her sabah yapılmalıdır. Ancak kullanım ömrü çok uzun olmamalıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir