Kilo Almak İçin Tavsiyeler


Kilo almak için kullanılan ilaçlar, ideal kilonun altında olanlar veya kas kütlesi kazanmak isteyenler için vücut hatlarını yeniden tasarlamak için harika bir fikir olabilir. Ancak her zaman doktor ve diyetisyenin gözetimi ve reçetesi altında, kilo alımını desteklemek için besleyici bir diyetin yanı sıra ise kas kazanımını artırmak için spor yapmalısınız.

kilo alma tavsiyesi
Kilo Almak İçin Tavsiyeler 36

Besi için bazı çare örnekleri şunlardır:

  • İştahınızı kabartan C vitamini bulunduran besinler ve B vitamini
  • Fiziksel aktivite yapanlar için  protein besin takviyeleri  önerilir.

Ayrıca kolesterolü artırdığı ve sağlığa zararlı olduğu için sosisli sandviç, pizza ve patates kızartması gibi yüksek yağlı yiyeceklerin tüketiminden kaçınarak 2 saatte bir sağlıklı beslenmek önemlidir.

Besi ilaçları iştahı artırır ancak doktor tavsiyesi alınmadan çocuklarda kullanılmamalıdır. 

Kilo Almak İçin Doğal Çözümler

Besi için iyi bir doğal çare, yemeğinize veya salata tabağınıza 1 çay kaşığı zeytinyağı eklemek yada pirinç veya makarna gibi karbonhidrat bakımından zengin, ton balığı veya yumurta gibi proteinler açısından zengin ve doymamış yağlar tüketimini artırmaktır.

kilo almak icin ne yapmaliyim
Kilo Almak İçin Tavsiyeler 37

Ağırlık çalışmak, bisiklete binmek ve yürümek gibi düzenli fiziksel egzersizlerin uygulanması, kişinin kilo vermesine neden olduğu için stresli durumlardan kaçınmanın yanı sıra kilo alma sürecinde de önemlidir.

Ve asla unutulmaması gereken şey, kilo alma ilaçlarının sadece doktor gözetimi altında kullanılması gerektiğidir, ayrıca bir diyetisyen tarafından önerilen bir diyete uymak ve yetişkinler için ağırlık çalışması gibi fiziksel egzersizler veya futbol gibi sporlar yapmak da önemlidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir