Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları Ve Bilgileri?


Estetik ameliyatlar hemen hemen vücudun her yerine yapılabilir. Estetik kulak ameliyatı denilince de akla en çok kepçe kulak ameliyatı gelmektedir kepçe kulak ameliyatı sayesinde kulakta bulunan estetik bozukluk giderilir. Kulağın açıları düzeltilir. Kafadan uzaklaşan kulaklar kafaya doğru yaklaştırılır. Ya da kulak boyutlarında bir miktar küçültme işlemi de gerçekleştirebilir. Bu durum genellikle kulak memesi büyüklüğü için geçerli bir durumdur. Kepçe kulakta bulunan kıvrımların oluşmaması, az gelişmesi ya da yetersiz oluşu söz konusu olabilmektedir. Kulaklar normal olmaları gereken yerden çok daha uzakta olurlar. Kafadan uzakta durur kulaklar, kepçe kulakta. Kepçe kulak ameliyatı genellikle 6 yaşından büyük olan çocuklarda tedavi yapılır. Çünkü kulakların büyümesi büyük oranda 6 yaşına kadar sürer.

Kimler Kulak Kepçesi Ameliyatı Olurlar?

6 yaşından büyük olan bireylerin sıklıkla tercihi olmaktadır. En çok ergenlik, gençlik ve erişkin dönemde ki hastalar kulak kepçesi ameliyatı yapılıyor. Kepçe kulak sorunlarında en çok duyulan kaygı estetik açıdan kötü gözükmesidir. Kepçe kulak problemi ile karşılaşan erkekler, saçlarını kısa kestirememe bu sebepten dolayı saçlarını sürekli uzatmak mecburiyetinde kalırlar. Kadınlarda yaşanan bu sorun, saçlarını topuz yaptıklarında kulaklarının kepçe görünmesi estetik açıdan hiç hoş olmaz. Bu yüzden saçlarına istedikleri şekilleri veremiyorlar. Bu durumlarda arkadaş çevresinde yapılan alaylar ve sosyal problemler nedeni de ameliyatı doğuruyor. 

1 20
Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları Ve Bilgileri? 36

Kepçe Kulak Ameliyatı Yöntemi Nasıl Olur?

Kepçe kulak ameliyatı  yaklaşık olarak 1.5 saat sürer elbette bu ameliyat süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kulakta olan sorunlara göre uygulanan ameliyat çeşitleri de farklılık gösterebilir. Kulak kepçesi ameliyatında kesi kulak arkadan yapılır. Bu sebepten ötürü kulağın ön yüzünde ya da başkaları tarafından fark edilen bir iz oluşmaz. Bu kesi ile bir miktar deri çıkartılır. Ve kıkırdak dokuya ulaşılması sağlanır. Deriden fazla çıkarılma söz konusu olduğunda ilerleyen zamanlarda kulak kepçesinde tekrarlama gözükebilir. Kepçe kulak düzeltilesi için birçok farklı yol ve yöntem vardır. Bunlardan bazıların da kıkırdak dokudan bazen bölümler çıkarılır.

Kepçe Kulak Ameliyatından Sonra Tekrarlama Olmaması İçin Uygulanan Teknik Nedir?

Kulağın konka ismi verilen bölümünden kıkırdak doku çıkarılmakla ve kulak kıvrımının oluşmasını sağlayan kıkırdağın yönünü arkaya doğru değiştirerek yapılmaktadır. Kulak kıkırdağı tamamen serbest bir hal aldığından derinin yapmış olduğu baskıdan kurutulur. Böylece kulağın elastik kıkırdağının yaratmış olduğu direnç ortadan kalkar. Kulakta herhangi bir zorlama olmadan kulak kendi şeklini korumaktadır. Kulakta herhangi bir kalıcı şekilde dikiş olmamakla birlikte, tamamen zaman içerisinde eriyen dikişler kullanılmaktadır. Bu da zamanla oluşabilecek herhangi biz ize mahal vermemektedir. Bu sayede kulakta tekrarlama durumu son bulacaktır. Ya da tamamen son bulmasa da en aza indirecektir bu durumu. 

2 20
Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları Ve Bilgileri? 37

Kulak Memesi Küçültme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Bazı hastaların sorunu kulak kepçesi iken bazı hastaların sorunları da kulak memesinde ki büyüklük söz konusu olabiliyor. Kulak memesi büyük olan bireyler ameliyat olduktan sonra eski halini alabilir. Kulak memesi küçültme ameliyatı ile bu sorun giderilebilir. Bu ameliyat sayesinde kulağın daha küçük gözükmesi sağlanmış olur. Kulak memesi küçültme ameliyatı kulak kepçesi ameliyatı sırasında yapılan bir işlem değildir. Bu farklı bir işlemdir. Yalnızca sarkma ve kulak memesinin büyük olmasında yapılan cerrahi bir işlemdir. 

Kepçe Kulak Ameliyat Sonrasında Ne Olur?

Hasta ameliyat olduktan sonra hastaya uygulanacak olan baskılı ameliyat son derece önemli bie husustur. Kulak son derece aktif kullanılan, bizlerin duymasını sağlayan, sesin geldiği yöne dönmemizi hareket etmemizi sağlayan bir organdır. Kulak biraz hassas olduğu için ameliyat sonrasinda kanamaların görülmesi çok olağan bir durumdur. Ameliyat sonrası kulağın şeklinin bozulmaması için tenis bandajı denilen hafif bir bandaj ile kulak sarılmalıdır. Sarılan kulak hem şekil bozukluğuna sebep olmaz hem de ameliyattan sonra kulak şeklini korusun diye bandaj sarılmalıdır. 

Kepçe Kulak Ameliyatından Sonra Kulakta Ağrı Olur Mu?

Kulak kepçesi ameliyatı olduktan sonra kulaklarda ağrı olması normaldir. Bir kac gün kulakta hafif bir şekilde ağrılar gözükebilir. Bu ağrıların giderilmesi için de doktor tarafından verilen tedavi yöntemleri ve ilaçlar kullanılmalıdır. Bu ilaçları kullanarak eski haline gelebilir. Kulaklarda ki ağrılar son bulur. Kulaklarda ameliyat sonrası iz kalır mı sorusu da merak edilen bir diğer etkendir. Kulakların ön yüzüne herhangi bir işlem uygulanmaz. Bu sebepten dolayı kulağınıza bakan birinin görünür bir yerde ameliyat izine rastlaması mümkün değildir. Ancak kulak arkasında ameliyat operasyonu gerçekleşir ve gerçekleşen bu ameliyat ile kulak arkasında biraz iz görünebilir. Ama endişe etmeye gerek yok. Çünkü kulak arkası hızlı bir şekilde iyileşme gösterir ve bir süre sonra kulak arkasında belli belirsiz bir iz gözükebilir. Bunu da kulağınızın arkasına net bir şekilde bakmayan bir kişinin anlaması pek mümkün değildir.

Kepçe Kulak Ameliyatlarında Fiyatlar Nedir? Ne Kadara Bu Ameliyat Yapılır

Kepçe kulak ameliyatı bir ya da iki kulak olmak üzere fiyat politikalarında değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra ekstra bir işlem yapmanız ameliyat masraflarını daha da artırabilir. Her doktorun farklı fiyat politikası vardır. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir