Kelebek Dişlerde Uygulanabilecek Estetik Yöntemleri


Dişler gerek düzgünlüğü, sağlıklı oluşu ve gerekse de beyazlığı ile herkesin istediği ve dikkat etmesi gereken bir konudur. Diş sağlığı hem görünüm için hem de beden sağlığı için büyük önem taşır. Karşınızdaki insanla konuşurken, gülerken her an sizin bir vitrininiz gibi karşıdaki kişiye yansır. Bunun için de diş estetiği son zamanlarda daha çok önemsenen bir konu haline geldi. Dişlerin genel görünümü ile ilgili problemler kişilerin sosyal hayatını etkileyen en önemli faktördür. Gülümserken göze hoş gelen ve uyumlu bir şekilde hizalanan dişler insanların yaşamlarını olumlu yönde etkiler ve bu görünüm kişisel bakımın en etkili belirtilerinden biridir. Bir diğer önemli konu da Kelebek dişlerde uygulanabilecek estetik yöntemleri olmuştur.Hoş bir gülümseme, iletişimi ve özgüveni büyük ölçüde artırır, böylece iş ve özel yaşamda başarı ve mutluluğu artırır.

Diş Estetiği Nedir? Kimler Diş Estetiği Yaptırabilir?

Dişlerin doğal yapısında bulunan burkulma, dişler arasındaki geniş boşluklar, kelebek dişleri veya sonradan oluşabilecek kırılmalar, koyu renkli dişler gülüşünüzü olumsuz etkiler. Bunların yanında; Daha önce kötü uyum ve renk ile elde edilen kaplamalar, kararmış dolgular ve diş eti sorunları da ağız sağlığı ve estetiğini olumsuz etkiler. Tüm bu sebeplerden dolayı insanların genel ve ruh sağlığına olumlu katkı sağlamak adına estetik diş hekimliği uygulamaları oldukça önemlidir. Kelebek dişlerde uygulanabilecek estetik yöntemleri için, eğer ki dişlerinizin duruşundan ve görünüşünden rahatsız iseniz mutlaka bir uzmana kontrol ettirmelisiniz. Hafife alınmayacak derecede önemli olan uygun tedavi ile hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Çevresindeki kişilere daha iyi görünmek isteyenler ve hayatını sağlıklı olarak geçirmek isteyenler diş estetiği yaptırıyorlar. Çünkü görünüm herkes için çok önemli.

Diş Estetiğinde En Sık Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Günümüz sağlık alanındaki gelişen teknoloji ve imkanlar sayesinde diş sağlığı ve görünümü için de pek çok yol, yöntem ve teknik kullanılır. Örneğin porselen plaklar, seramik kaplama, dolgu, diş implantı, düzeltme, kanal tedavisi gibi pek çok tedavi süreci uygulanıyor. Eğer ağzınızda tek bir dişte eksiklik varsa komşu sağlıklı dişlere uygulamadan da eksikliğin giderilmesi artık mümkündür; Birkaç diş eksikliği varsa çözüm sabit dişlerdir. Lokal anestezi altında küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilen implantlar ile kişi işlemden hemen sonra günlük hayatına dönebilmektedir. Bunun yanında Kelebek dişlerde uygulanabilecek estetik yöntemleri de bulunur. Bunun için işinin uzmanları ile görüşmelisiniz.

Diş İmplantı Nasıl Uygulanır?

İmplant sıra sıra duran bembeyaz dişlerinizden biri eksikse eğer, bu eksikliğin giderilmesi için uygulanan özel bir yöntemdir. Diğer sağlam dişlerinize hiçbir zarar vermeden çene kemiğinin içine vidalanan ve ana malzemesi titanyum olan bir tür takma diştir. Bu implant uygulamasından sonra implantların çene kemiğine tam olarak yapışması yaklaşık 3 ay sürer. Bu sürecin sonunda diş yapma aşaması başlar. Bu aşama kişinin diş tasarımına ve estetik görünümüne göre 3 ile 10 gün arasında değişebilmektedir. Günümüzde estetik açıdan sofistike diş tedavisini kısa sürede mümkün kılan diş teknolojileri var. Porselen plak uygulaması, tam seramik köprü uygulamaları, porselen dolgular gibi kozmetik diş tedavileri tek seansta yapılabilmektedir. Diş ölçüsü alındıktan sonra dijital kamera ile kaydedilen görüntü bilgisayar ortamına 3 boyutlu olarak aktarılır. Bu süre sonunda; Cihaz, özel porselen blokları kazıyarak yeni dişi hazırlar. Bunun yanında Kelebek dişlerde uygulanabilecek estetik yöntemleri de bulunur.

i 1
Kelebek Dişlerde Uygulanabilecek Estetik Yöntemleri 36

Diş Estetiği Nedir?

Diş estetiği; son yılların popüler bir uygulaması olup daha sağlıklı yaşamak ve daha güzel görünmek için uygulanan farklı yöntemlerle diş güzelliğinin sağlanması işlemleridir. Ağız ve diş yapısının görünümünü düzgünleştirmek için uygulanır. Estetik diş hekimliği artık eskisi gibi çok unuz süren bir uygulama değil. Günümüzde diş hekimlerine sunulan imkanlar sayesinde diş yapısına ve kişinin durumuna göre kozmetik diş tedavisi bazen tek seansta yapılabilmektedir. Tek seansta sağlanan gülüş estetiği sayesinde artık gülmekten korkmayacaksınız. Bunun yanında kelebek diş olarak nitelendirilen diş türleri de bulunmaktadır. Kelebek dişlerde uygulanabilecek estetik yöntemleri de artık eskiden olduğu kadar günlerce devam eden bir uygulama olmayıp çok kısa sürede daha düzgün ve orantılı dişlere sahip olabilirsiniz. Dişlerin birbirleri ile olan uyumsuz duruşları, diş hizasının bozukluğu ve birbirinden farklı yünlere meyilli duran dişlerin mutlaka müdahale ile düzenlenmesi gerekir. Bu konuda kurumsal ve tecrübeli olan firmamız size en ideal tedavi yöntemlerini tavsiye edecek ve gereken tedavileri uygun fiyatlarla yapacaktır.

Güzel Gülmek İçin Diş Estetiği

Gülmek herkesin her zaman isteyebileceği bir duygu durumudur ve gülüşünüzle karşınızdaki insanı etkilemek isteyeceksiniz. Ancak çarpık dişler, bozuk diş görüntüsü, beyaz olmayan dişler, kelebek dişleri, çürük ya da eksik dişler sizi gülümsemekten alıkoyacaktır. Rahat rahat gülebilmek adına da gülüş estetiği ya da gülüş tasarımı denilen bir dizi uygulama ile artık gülmekten vazgeçmeyeceksiniz. Kelebek dişlerde uygulanabilecek estetik yöntemleri ile gülüş tasarımı, çeşitli nedenlerle estetik açıdan bozulan diş ve diş etlerinin, yüzün şekli ve hastanın ihtiyaçları dikkate alınarak, mümkün olduğunca doğal ve güzel hale getirilmesi işlemidir. Gülüş estetiği tasarımı çalışmalarında, dişlerin boyutları, orantılı olması, düzgün görünümü, diş renginin ideal olması, dudak yüksekliği gibi pek çok konuda size farklı imkanlar sunulabilir. Kelebek dişlerde uygulanabilecek estetik yöntemleri ve bunun yanında gülüş tasarımında pembe estetik olarak da adlandırılan diş eti estetiği ve diş estetiği yani beyaz estetik kesinlikle ayrı ayrı değerlendirilir. Hastanın muayenesi sırasında belirlenen gereksinimler; Diş hekimliği için profesyonel kameralar, teşhis modelleri ve dijital 3D bilgisayar programları ile kaydedilen görüntüler planlanır ve düzene sokulur. Siz yeter ki gülümsemekten ve sağlıklı yaşamaktan asla vaz geçmeyin.

006
Kelebek Dişlerde Uygulanabilecek Estetik Yöntemleri 37


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir