Kekik Yağı İle Çene Enfeksiyonu Nasıl İyileşir?


0

Bir çene enfeksiyonuyla ilişkili ağrı o kadar şiddetli olabilir ki, diş hekimleri tipik olarak ağrı kesici ilaçlar reçete eder. Kekik yağının uyuşma özellikleri ağrıyı azaltır ve antimikrobiyal özellikleri enfeksiyonun giderilmesine yardımcı olur. Bu tür enfeksiyon için kekik yağı kullanmadan önce, önce doktorunuzla veya diş hekiminizle görüşün.

Kekik Yağı İle Çene Enfeksiyonu Nasıl İyileşir?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kekik-yagi.png

1. Pamuklu bir çubuğun bir ucunu kekik yağına batırın ve diş etlerinize uygulayın.

2. Pamuklu çubuğun diğer ucunu yağa batırın ve ağzınızdaki tüm boşluklara uygulayın. Medicine Plus’a göre, ağız apsesi irin drenajı için ameliyat gerektirebilir, bu da nihayetinde biraz ağrıyı azaltır. Kekik yağı, apse drenajına yardımcı olur ve irin benzeri bakterileri ağızda öldürür.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kekik-yagi-dis-agrisi.png

3. Çene enfeksiyonundan etkilenen dişlere başka bir temiz pamuklu çubukla kekik yağı uygulayın. Çene enfeksiyonu tipik olarak diş etlerini ve dişleri etkiler. Dişe kekik yağı uygulamak diş çürümelerini önler. Yağı, etkilenen dişlerin arasındaki diş etlerine uygulayın.

4. Uygulamadan sonra 30 dakika boyunca yemek yemeyin.

5. Kekik yağını bir pamuğa dökün ve çenenize uygulayın. Kulaklarda, yanaklarda ve boğazda ağrı hissedebilir. Bu bölgelere kekik yağı uygulayın. Yağı acı hissettiğiniz yere uygulayın.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kekik-yagi-ile-dis-tedavisi.png

6. Enfeksiyonunuz temizlenene kadar her 2-3 saatte bir kekik yağı kullanın ve maksimum fayda için yiyeceklerinize kekik ekleyin. “Beslenme Şifa Reçetesi, Beşinci Baskı: Vitaminler, Mineraller, Şifalı Otlar ve Gıda Takviyeleri Kullanan Pratik Bir A’dan Z’ye Başvuru” kitabının yazarı olan Phyllis Balch, salatalara maksimum olarak kekik ya da kekik yağının eklenmesini tavsiye ediyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir format seçin
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz