Kedi Alerjileri Nasıl Tedavi Edilir?


Bir hayvan evinizde yaşarken alerjilerinizin nedenini saptamak zor olabilir. Bunun nedeni, evlerin benzer başka alerjenler içermesidir.
Sevdiğiniz kedinin sağlık sorunlarına yol açtığını kabul etmek zor olabilir. Birçok insan, evcil hayvanlarından kurtulmak yerine semptomlara katlanmak ister. Bu şekilde yaşamaya kararlıysanız, alerjinizin semptomlarını en aza indirmek için adımlar atabilirsiniz.

Kedi Alerjisinin Nedenleri

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kedi-alerjisi.jpg

Bağışıklık sisteminiz bakteri ve virüsler gibi vücudunuza zarar verebilecek maddelerle savaşan antikorlar üretir. Alerjisi olan bir insanda, bağışıklık sistemi zararlı bir şey için bir alerjenle savaşmak için antikorlar üretmeye başlar. Kaşıntı, burun akıntısı, cilt döküntüleri ve astım gibi alerji semptomlarına neden olan budur.

Kedi alerjileri durumunda, alerjenler kedinizin tüyleri, tükürüğü ve hatta idrarlarından gelebilir. Bu alerjenlerle temas etmek alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Hayvan alerjeni partikülleri, giysiler üzerinde taşınabilir, havada dolaşabilir, mobilya ve yatak takımlarına yerleşebilir ve toz parçacıkları üzerinde taşınan ortamda kalabilir.

Kedi Alerjisi Belirtileri

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı kedi-alerjisi-belirtileri.jpg

Eğer kedi alerjiniz varsa ve kedi alerjenleri akciğerinize girerse, alerjenler antikorlarla birleşerek semptomlara neden olabilir. Bunlar nefes almada zorluk, öksürük ve hırıltı içerebilir. Kedi alerjileri, akut astım krizine neden olabilir ve kronik astım için tetikleyici olabilir.

Kedi Alerjisi Nasıl Tedavi Edilir?

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Kedi-Alerjisinin-Nedenleri.jpg

Yüksek verimli partikül hava (HEPA) filtreleri, kedi alerjilerine karşı en iyi savunmalardan biridir. Polen, toz ve diğer alerjenlerin yanı sıra evcil hayvan tehlikesini hapseden özel bir filtreden havayı temizleyerek havadaki evcil hayvan alerjenlerini azaltır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir