Kas Yapmak İçin 7 Takviye Önerisi


Whey Protein (peynir altı suyu proteini) ve Femme gibi kas kütlesi kazanmaya yardımcı olan takviyelerin, yaptığınız egzersizleri desteklediği, daha sıkı ve daha orantılı bir vücut oluşturduğu belirtilmiştir. Örneğin göbek yapmadan kilo almak isteyenler için bile kullanılabilirler. Bununla birlikte, kullanımı sadece bir diyetisyen gözetiminde yapılmalıdır çünkü bilinçsiz tüketilmesi böbreklerin işleyişini bozabilir. 

Kas Kutlesi arttirmak
Kas Yapmak İçin 7 Takviye Önerisi 36

Ana takviyeler

Erkeklerde ve kadınlarda yağsız kütle kazanmanın ana takviyeleri;

1. Tribulus

Tribulus terrestris’ten yapılan Tribulus, önde gelen takviyelerdendir ve kas gücünü artırabilir, yorgunluk ve halsizliğinizi hafifletebilir, sperm üretimini uyarabilir ve cinsel performansı iyileştirebilir, bu nedenle erkekler için daha çok tavsiye edilir.

Tercihen kahvaltıda ve öğleden sonra ara öğünlerinde olmak üzere günde 1 veya 2 kapsül takviye almanız önerilir.

2. BCAA- Dallı Zincirli Amino Asitler

BCAA takviyeleri kas oluşumunu takviye eder ve iskelet kaslarının korunmasına ve büyümesine yardımcı olur. Egzersizden önce ve sonra kullanmak, egzersizin neden olduğu kas hasarını azaltabilir ve böylece hipertrofiyi (doku hücrelerinin artışı) uyarabilir.

Yemeklerinizin arasında ve antrenman sonrası günde bir veya üç defa 2 kapsül almanız önerilir.

3. Peynir Altı Suyu Proteini

Whey Protein hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaygın olarak kullanılan bir destekleyicidir ve antrenman yaparken kas gücünü ve performansını artırabilir, antrenmandan sonra kasları iyileştirebilir, protein ve kas kütlesi üretimini artırabilir. Ek olarak enerjiyi ve zihinsel keskinliği artırmaya yardımcı olur.

Peynir altı suyu proteini, antrenmandan 20 dakika önce veya 30 dakika sonrasına kadar tüketilebilir ve diyetisyenin önerisine göre meyve, dondurma, tahıllar, unlu mamuller veya çorbalara ek olarak su, süt veya meyve suyuna da karıştırılabilir.

4. Syntha- 6 İzolatı

Kasları uyarmak için orta düzeyde amino asit salınımını destekleyen hızlı ve yavaş salınan proteinlerin bir kombinasyonunu sağlar. Bu ek, kas iyileşmesini destekler ve protein sentezini artırarak hipertrofiyi uyarır.

Bu takviyenin 1 ölçeğini diyetisyenin önerisine göre günde en az iki kez su veya sütle karıştırılarak tüketebilirsiniz.

5. Femme Proteini

Femme proteini geleneksel peynir altı suyu proteinine benzer, ancak kadınların vücudunu olumlu yönde etkileyen elastin ve kolajen gibi daha başka bileşenlere de sahiptir. Bu nedenle Femme proteini, kas kütlesini artırmak isteyen kadınlar için önerilen takviyelerden biridir, çünkü hipertrofiyi teşvik etmenin yanı sıra iştah kontrolünü dengeler, cildi nemlendirmeye yardımcı olur, tırnak ve saçları sağlıklı şekilde uzatır.

Tüketim şekli peynir altı suyu proteini ile aynıdır. Antrenmandan önce veya sonra 1 ölçeğini su veya süte karıştırın ve tüketin.

6. Cevizli Peynir Altı Suyu W

Nutry Whey W, özellikle kadınlar için geliştirilmiş, esansiyel amino asitler, mineraller, vitaminler, lifler ve kolajenden oluştuğu için, sadece kas kütlesi kazanmak için değil aynı zamanda metabolizmanın korunmasına da yardımcı olan bir takviyedir.

Günde 1 veya 2 kez alınabilir ve bunun için 30 g’ı 200 ml su ile karıştırın ve blenderde çırpın.

Cevizli Peynir Alti Suyu W
Kas Yapmak İçin 7 Takviye Önerisi 37

Kullanılabilecek diğer takviyeler, enerji ve metabolizma seviyelerini arttırdığı, fazla yağı yaktığı bilinen Lipo-6 Black veya Thermo Advantage Serum ‘dur. Ek olarak, yaygın olarak kullanılan bir başka takviye, hipertrofiyi teşvik etmeye yardımcı olan glutamindir. 

7. Kreatin

Kreatin, fiziksel performansı iyileştirmek ve kas kütlesini artırmaya yardımcı olmak için kullanılabilen bir takviyedir ve kullanımı bir diyetisyen tarafından önerilmeli ve sporla birlikte dengeli bir diyetle birleştirilmelidir.

Kişinin amacına göre çeşitli şekillerde tüketilebilir ve genellikle diyetisyen tarafından 2 ila 3 ay boyunca günlük 2 ila 5 gram kreatin tüketilmesi önerilir. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir