Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ve Kaş Ekimi Fiyatları Ortalama Ne kadar?


Son yıllarda estetik konusunun içeriğini genişleten kaş modası, makyaj ve güzellik konuları ile de değişikliğe uğruyor. Kadınlar genellikle azalan kaşlarının daha gür ve doğal durması için kaş ekimi merkezlerine uğrasa da, güzellik kaygısı ile de bu merkezlerin kapısı çalınıyor.

Mimik ve kusursuz bir yüz ifadesi için büyük yere sahip olan kaş şekli, kadınların güzellikleri için ayrı bir bütçe ayırmalarını gerektiriyor. FUE tekniği ile kısa sürede kaş ekimi gerçekleştirilen kadınlar ideal kaş yapıları ile daha da genç gösteriyor. 

Kaş Ekimi Hangi Teknikle Yapılıyor?

Kozmetik teknolojisinin gelişmesi doğrultusunda kaş ekimi için bu işin uzmanları FUE tekniğini kullanarak uygulama yapıyor. Acısız ve sorunsuz bir ekim için lokal anestezi uygulanıyor ve yaklaşık 4 saat sonunda müşteriler beklentilerini ayna karşısında görebiliyor. 

1 11
Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ve Kaş Ekimi Fiyatları Ortalama Ne kadar? 37

Enseden temin edilen kıl kökleri belirli bir açı hesabı sonucunda kişinin kaşlarına ekleniyor. Böylece altın oran kriterine uygun kaş şekline sahip olmak mümkün oluyor. Yapılan vücut analizi sonucuna göre gereken durumlarda koltukaltı ve kol bölgesinde çıkan kıllarda FUE tekniği ile kaş bölgesine ekiliyor.

Kimler Kaş Ekimi Yaptırabilir?

Kadınlar kadar erkeklerinde tercih ettiği kaş ekimi, güzellik olgusunun tek bir cinsiyete mal edilmesinin de önüne geçiyor. Bu doğrultuda kaş ekimi yapan merkezlerde kadınlar kadar erkeklere de sıkça rastlanıyor.

Kaş ektirmek için kliniklere uğrayan kişilerde ilk olarak kaş kaybının ne kadar olduğuna bakılıyor. Çeşitli nedenlerden dolayı kaş kaybı söz konusu değilse, birçok klinik kaş ekimi yapmaktan kaçınıyor. Kaşlarında oluşan boşlukları sürekli kontür uygulaması ile kapatanların kalıcı ve doğal bir görünüm elde etmeleri için kaş ekimi güvenilir merkezlerde yapılması şartıyla büyük oranda başarılı sonuçlar veriyor. 

2 9
Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ve Kaş Ekimi Fiyatları Ortalama Ne kadar? 38

Kaş Ektirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Direkt olarak yüzü ilgilendiren bir işlem olması, kaş ektirmek isteyenlerin çok dikkatli olmalarını gerektiriyor. Piyasa fiyatının çok altında bu alanda hizmet veren yerler, sırf ucuz olduğu için bile kaçınılmalıdır.

Ekim uygulamasının cerrahi operasyon titizliğinde olması kaş ektirenlerin memnuniyetini artırıyor. Tercih edilen kliniğin hijyen kurallarına uyması ve uygulamayı yapacak doktorun alanında uzman olması, kaş ekimi yaptırmadan önce detaylı araştırılması gereken detaylar arasındadır. Her cerrahi operasyondaki olası riskler kaş ekimi içinde geçerlidir. Ancak bu riskleri en aza indirgemek için tercih edilen kliniklerin kalitesi ve uzmanlığı mutlaka sorgulanmalıdır. Aksi halde kaş bölgesindeki hoşnut olunmayan görüntü dışında bazı sağlık sorunlarına da maruz kalınabilir.

3
Kaş Ekimi Nasıl Yapılır ve Kaş Ekimi Fiyatları Ortalama Ne kadar? 39

Kaş Ekimi Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Estetik konularında öncelik pek çok kişi için güzellik olsa da, kaş ekimi gibi uygulamaların fiyatları da en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Kaş ekimi her müşteriye özel muamele gerektiren bir cerrahi operasyon olması nedeniyle farklı fiyatlandırmalar karşımıza çıkıyor. Sabit bir kaş ekim fiyatları yerine, kişiye özel çıkarılan fiyatlar ortalama olarak pek çok kişinin bütçesine uyum sağlıyor ve tercih ediliyor.

Tek bir kıl kökünün fiyatlandırılması ile hesaplanan kaş ekimi fiyatları, kaş yapısının seyrekliği ve ne kadar kıl köküne ihtiyaç duyulduğu ile artıyor ya da azalıyor. Kaş ektirdiğinin farkına dahi varılmasın diyenler için en iyi şekilde hizmet veren yerleri tercih etmek en doğrusu olacaktır. 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir