Karın ve Bel Bölgesindeki Yağları Yakmanın Sırları


Bel çevresinde biriken yağlar inme, hipertansiyon, bazı kanser türlerine ve tip 2 diyabet gibi birçok kronik hastalıklara yakalanma riskini arttırır.

İyi haber şu ki, yeme alışkanlıklarınızı değiştirerek ve düzenli bir egzersiz yaparak bel çevresindeki yağlanmalardan kurtulmanız mümkün. Böyle bir rutine sahip olduğunuz zaman, çirkin bir görünüme sahip olan bu yağlar ile beraber vücudunuzun diğer bölgesindeki yağların azaldığını da fark edersiniz.

Yağ Yamak İçin Egzersiz

Haftada 5 ya da 6 gün, günde 45 dakika olmak üzere kardiyo egzersizleri yapın. Kardiyo egzersizleri, kilo vermek için kalori yakmaya yardımcı olur ve bel çevresindeki yağları yakmak için önemli rol oynar. Hızlı nefes almayı içeren bu egzersiz tipleri, yine de nefes nefese kalmadan rahat bir tempoda yapılması gerekiyor.

Çeşitli kardiyo egzersizlerini deneyerek hoşunuza hangilerinin gittiğini bulabilirsiniz. Bu şekilde kardiyo egzersizlerinden sıkılmaz ve rutininizi korursunuz.

Beldeki yaglari yok etmenin en kolay yolu
Karın ve Bel Bölgesindeki Yağları Yakmanın Sırları 36

Kardiyo egzersizleri arasında şunlar bulunur:

  • Tempolu yürüyüş
  • Bisiklete binmek
  • İp atlamak
  • Yüzmek
  • Koşu
  • Doğa sporları

Tüm Vücudu Çalıştırmak

Kalori yakmayı teşvik etmek için kas kütlesini uyarıcı kuvvet antrenmanlarını, haftada iki ya da üç gün yapmak gerekir. Sadece karına odaklanmaktan kaçınmalısınız. Karın bölgesine ek olarak sırt bölgesini, kalçaları, kolları ve bacakları da çalıştırmalısınız.

Kuvvet antrenmanı için kendi vücut ağırlığınızı kullanabileceğiniz gibi, egzersiz bantları ya da halter ve dambıl gibi aletleri de kullanabilirsiniz. Setlerin sonralarında kaslarınızı yormak için uygun bir ağırlık seçtiğinizden emin olun. Her sette hareketleri 8 ila 12 tekrar yapın.

Karın Yağları İçin Egzersizler

Karın bölgesinde ve bel çevresinde yağların altına gizlenmiş olan kasları güçlendirmek için karın egzersizleri yapabilirsiniz. Bu egzersizler karın bölgesindeki yağları yakmaz, ancak yağların altında kalan kaslar güçlenir. Böylece karın yağlarınız azaldığı zaman kaslarınızın belirgin olmasını ve şık gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Pilates topu, bisiklet sürmek, gövde bükme hareketleri, mekiki gibi egzersizler karın ve bel bölgesinde kasların gelişmesini sağlar. Bu egzersizleri deneyerek size en uygun olanı bulun ve düzenli olarak uygulayın.

Gobek Eritmek icin ne yapmali
Karın ve Bel Bölgesindeki Yağları Yakmanın Sırları 37

Karın ve Bel Bölgesindeki Yağları Yakmak İçin Diyet

Yüksek kalori içeren yiyecekleri, daha düşük kalori içerenler ile değiştirin. Örneğin gazlı içecekler yerine su için. Porsiyonlarınız boyutunu da düşürün.

Kıyma ve sosiz gibi yağlı etler yerine derisi olmayan tavuk yiyin. Beslenmenizi tam tahıllı gıdalar, meyveler ve sebzeler, az yağlı ya da yağsız süt ve yağsız protein kaynakları ile düzenleyin.

Sağlıklı yağlar tüketmeye özen gösterin. Bu yağlar sağlıklı bir diyet için gereklidir ve temel besin öğelerini içerir. Fındık, avokado ve zeytin, sağlıklı yağ kaynaklarındandır.

Elinizdeki diyetiniz için sağlıklı yiyecekler bulunduğuna emin olmak için ve diyet planınıza uyum sağlamak için yemeklerinizi ve atıştırmalıklarınızı önceden planlayarak uygulayın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir