Karın Bölgesinden Hızlı Kilo Verme Yöntemleri


Kadınların vücut görüntülerinde en çok şikâyet ettikleri bölgeleri karın bölgeleridir. Karın kısmındaki simit görünümünde yağlardan kurtulmak için birçok yöntem denemişlerdir. Ancak karın yağını yok etmek için öncelikle şeker yemeyi bırakmak ve şekersiz gıdaların tüketiminden uzak durmak şarttır. Göbek yağından kurtulmak çok kolay değildir. Bunu başarmak için belki aylar hatta yıllar geçebilir. Bunun için belirli bir süre yoktur ve kaliteli bir diyetle bile olsa zaman alacaktır.

Diyet Yapma Konusunda Kararlı Olmak

Düz bir karna sahip olmak ve göbek yağınızı azaltmanın en etkili formülü diyet ve spor yapmaktır. Ancak bunun gerçekleşip gerçekleşmemesi konusu sizin bu konudaki gayretinize bağlıdır. Spor yapmak sizin karın bölgenizdeki yağı eritmenizi sağlayacak, diyet yapmak ise bu bölgede yeniden yağ birikmesini engelleyecektir.

Göbek yağı için aldatıcı tabirini kullanmak mümkündür. Bu yağlar vücudunuzun farklı bölgelerindeki yağlara benzemez. Bu yağlar derinin hemen altında bulunur ve şişlik gibi görünür. Bu bakımdan düzenli bir spor ile eritmek mümkün olacaktır. Bu bölgelerdeki ödem görünümlü yağların yok edilmemesi yalnızca dış görünüşünüze etki eden değil tip 2 diyabet, meme kanseri, kalp hastalığı ve kolorektal kanser hastalıkları riskinizi artıran önemli bir sorundur.

Karın Bölgesinden Kilo Vermek

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, karın bölgesindeki yağların yok edilmesi için tek yapılacak şey diyet yapmak. Ancak araştırma yalnızca karın bölgesi yağını yok etmeyi önermiyor. Karın bölgesindeki ödem görünümünü yok etmek için diyete bütün vücudu tabi tutmak gerekiyor. Tüm vücudunuz için uygulayacağınız diyette sağlıklı gıda tüketmeniz, öğün atlamamanız ve bol su içmeniz karın bölgenizde özel bir incelme sağlıyor. 

7 Adımda Dümdüz Bir Karın! - Mahmure

Bunun yanı sıra kişilerin karın bölgesinden kilo vermesinin genetiğiyle ve vücut tipiyle büyük bir ilgisi bulunuyor. Her vücudun özelliğinin farklı olması bu diyetin süresini değiştirebiliyor. Genetiğimize göre vücut yağ tutmak için çok elverişli bir düzendedir. Bu nedenle bazı insanlardaki yağ, bel ve göbek çevresinde bulunurken, bazı kişilerde ise kalça ve pelvis bölgesinde toplanır.

Yağ Kaybı Nasıl Olur?

Araştırmacılar yağ kaybının ne derece olabileceğine dair henüz bir formül belirlemediler. Buna rağmen 3500 kalorili bir gıda tüketiminin bir kilo yağa eşdeğer olduğu düşünülüyor. Bu düşünülene göre vücudunuzda 1000 kalorilik bir açık oluşturduysanız daha az gıda tüketerek daha hızlı karın eritebilirsiniz. Bu teori ve denklemler hiçbir şekilde karın bölgesindeki incelme miktarını hesaplayamıyor.

Baharda hangi meyveler tercih edilmeli? | Sağlık Haberleri

Bu incelme oranı kişiden kişiye değişim gösteriyor ve eğer diyete ve spor yapmaya ara verilmezse karın bölgesindeki yağlar yakılabiliyor. Yağ yakımı sırasında alınan gıdalara çok dikkat etmek gerekiyor. Vücut için gerekli olan besinlerin vücuda alınması ve bu detaya dikkat etmek gerekiyor. Aksi takdirde sağlıkla ilgili önemli sorunlar ortaya çıkabiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
1
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir