Karaciğer Yağlanması İçin Evde 4 Doğal Çözüm


Gördüğünüz tıbbi tedaviyi tamamlamak için kullanıldığında yağlı karaciğer hastalığını azaltmak için ilaçların yanında bazı çaylar ve bitkiler vardır.

Özellikle karaciğer yağı tedavisinde en önemli iki unsur sağlıklı diyet ve düzenli egzersizdir. Az veya hiç yağ bulunmayan, şekersiz yemek ve aynı zamanda kızartma, tatlılar, fastfood gibi yiyecekler tüketmekten kaçınmalıdır.

Devedikeni Çayı

İştahsızlık, mide bulantısı ve kusma gibi belirtileri içeren yağlı karaciğer hastalığını dindiren sindirimi kolaylaştırıcı ve iştah açıcı özelliği olması açısından bu hastalık için evde bulunması gereken bitkidir.

Malzemeler ;

2 çay kaşığı devedikeni tohumu

2 su bardağı su

Pisilyum Bitkisi
Karaciğer Yağlanması İçin Evde 4 Doğal Çözüm 36

Hazırlanışı; suyu kaynattıktan sonra tohumları ekleyin. 15 dakika bekletin ve süzün. Yemekten 30 dakika önce için.

Kavun Veya Nane Suyu

Nane birçok hastalıkta kullanılan bir bitkidir. Sindirim problemi için de mükemmel bir yöntemdir. Karaciğer ve safra kesesi sıkıntılarının iyileşmesine yardımcı olan bitki mide bulantısı, şişkinlik gibi rahatsızlıkları da hafifletir. Kavunla tüketildiğinde ise ferahlatıcı özelliği mevcuttur.

Malzemeler;

¼ kavun

1 avuç nane

Hazırlanışı; Malzemeleri bir rondoya ekleyin ve nane iyice küçülene kadar karıştırın. Suyu daha sıvı hale getirmek için biraz su ekleyin.

Çemen Otu Çayı

Kandaki glikoz, kolestrol değerlerini düşürmeye yarayan bir aminoasit içerir. Tıbbi tedaviye yardımcı olarak iyileşmenizi hızlandırır.

Malzemeler ;

25 gram ayçekirdeği

Hazırlanışı ;

Tohumları blenderden geçirin. Daha sonra bunu gün içerisinde tükettiğiniz yiyecek ve içeceklere ekleyin. Hamile ve emziren kadınlar kullanmamalıdır.

Pisilyum Bitkisi

Kan kolesterol seviyesini düşüren ve vücudunuzdaki yağ miktarını kontrol altına alır. Dengeli beslenme diyet ve egzersizlerinizle birlikte yağ artışını önler.

Malzemeler;

10 gram pisilyum bitkisi

1 su bardağı kaynar su

Hazırlanışı;

Kaynar suya bitkiyi ekledikten sonra 10 dakika bekletin. Karışımı günde 2 defa için. Kabızlık, iltihaplı bağırsak sorunu olan kişiler tüketmemelidir.

Pisilyum Bitkisi 1
Karaciğer Yağlanması İçin Evde 4 Doğal Çözüm 37

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Emre K.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir